Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Rolniku! Podpalisz trawę, nie dostaniesz unijnej dopłaty

Facebook Twitter

W ten sposób Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa chce walczyć z płonącymi łąkami. Co roku na wiosnę to ogromny problem. Dlatego urzędnicy ostrzegają: "Za naruszenie zasad dobrej kultury rolnej, cofnięta zostanie dotacja".

Jeżeli jest to rolnik, który złoży wnioski o dopłaty bezpośrednie i zostanie stwierdzony fakt wypalania na gruntach rolnych, do których złożył wniosek o dopłatę bezpośrednią, może on być pozbawiony nawet całkowicie tej dopłaty, za naruszenie zasad dobrej kultury rolnej, którą powinien prowadzić przez cały rok, zgodnie z zasadami ochrony środowiska.

Jednocześnie Andrzej Sauć kierownik biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Rybniku zapewnia, że rolnicy nie wypalają traw:

Jak długo, przez 10 lat nasi rolnicy składają wnioski w naszym biurze w Rybniku, nie zdarzył się przypadek wykrycia wypalania traw przez rolników. Jedziemy samochodem, widzimy, że gdzieś coś się pali, dymi, ale nie stwierdzamy, żeby to był grunt rolny, żeby to był grunt uprawiany przez rolnika.

Rodzi się zatem pytanie: kto to robi?

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj