Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mamy dość hejtu, który się na nas wylewa. Wtorkowy protest rolników odwołany

Facebook Twitter

Protest rolników w Świerklanach, który był zaplanowany na wtorek 27 lutego, został odwołany. Blokady drogi w rejonie węzła autostrady A1 nie będzie.

protest rolników

Protest rolników odwołany, nie będzie blokowania dróg. Ci mają oni dosyć hejtu i rezygnują z zapowiadanej – kolejnej – blokady dróg.

W ubiegłym tygodniu rolnicy podczas blokady węzła A1 w Świerklanach zapowiadali że jeżeli nie zostaną spełnione ich postulaty rozpoczną bezterminową blokadę dróg w okolicach autostrady. Dziś już wiemy że do takiego protestu nie dojdzie, mimo że problem niskich cen ukraińskiego zboża i kwestii Europejskiego Zielonego Ładu nie został rozwiązany. Jak informuje pełnomocnik protestu w Świerklanach Grzegorz Wolny w niedziele odbyło się spotkanie na granicy ukraińskiej w Zosinie. Ustalono odstąpienie od blokowania dróg i denerwowania społeczeństwa

Ludzi musimy mieć  po swojej stronie. Wylewa się na nas hejt, a nie chcemy żeby społeczeństwo było przeciw nam. W związku z tym protest zaplanowany za 27 lutego zostaje odwołany

-podkreślają protestujący.

Teraz protesty mają przenieść się do Warszawy. Na jutro zaplanowany jest strajk ostrzegawczy, 6 marca odbędzie się strajk generalny w Warszawie i ma zostać otoczony Sejm. Rolnicy zbierać będą zapisy chętnych na wyjazd do Warszawy. Granice natomiast mają być pilnowane do momentu aż policja zażąda ich opuszczenia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj