ROW wygrywa w Tarnobrzegu z liderem I ligi

Wreszcie wygrali na wyjeździe i to nie z byle kim. W minioną sobotę (08.09.) piłkarze ROW-u Rybnik pokonali dotychczasowego lidera II ligi Siarkę Tarnobrzeg 2:0. Gole strzelili w pierwszej części spotkania, Szymon Jary i Kamil Spratek.

Zwycięstwo mogło być bardziej okazałe gdyby w drugiej połowie sytuację „sam na sam” z bramkarzem wykorzystał napastnik ROW-u, Piotr Okuniewicz. Wreszcie udało się sięgnąć po trzy punkty na wyjeździe – cieszył się pomocnik ROW-u, Robert Tkocz:

W pierwszej połówce ułożyliśmy sobie mecz dobrą grą, zaowocowało to dwoma bramkami. Zespół przeciwnika dokonał dwóch zmian. Jeszcze przed przerwą próbował zmienić ustawienia, ale w drugiej połówce nie udało im się odrobić. Też był widoczny słabszy dzień albo nasz taki dobry – ciężko teraz to ocenić. Natomiast, tak naprawdę, na serio, to w pierwszej połówce zagraliśmy bardzo dobre spotkanie, graliśmy zespołowo piłką i na pewno tego nam brakowało we wcześniejszych meczach. Tym bardziej to cieszy, że na boisku lidera, to pozwala patrzeć optymistycznie na kolejne mecze i liczymy na to, że teraz z Radomiakiem uda nam się powtórzyć wynik.

Dzięki wygranej ROW awansował na 13. miejsce w tabeli II ligi. Rybniczanie mają na koncie 9 punktów. W najbliższą sobotę (15.09.) ich przeciwnikiem na stadionie przy ulicy Gliwickiej będzie wspomniany Radomiak Radom.

Siarka Tarnobrzeg – ROW 1964 Rybnik 0:2 (0:2)

Bramki: Szymon Jary 13′ Kamil Spratek 26′

• Siarka: Krystian Krupa – Dawid Kubowicz (41′ Łukasz Świderski), Sebastian Duda, Michał Bierzalo, Jakub Głaz (64′ Eryk Galara) – Aleksander Drobot (46′ Kamil Woźniak), Kacper Maik, Kamil Radulj, Maksymilian Sitek (40′ Mateusz Janeczko), Adrian Gębalski, Krzysztof Ropski.
  • ROW: Aleksander Łubik – Jan Janik, Szymon Jary, Michał Bojdys – Marek Krotofil, Bartłomiej Wasiluk, Robert Tkocz, Dominik Zawadzki (66′ Bartosz Kunat), Paweł Jaroszewski (74′ Mateusz Mazurek) – Przemysław Brychlik (77′ Piotr Okuniewicz), Kamil Spratek (90′ Piotr Dudzik).

Żółte kartki: Kubowicz, Sitek, Janeczko, Galara, Bierzało – Kunat.