Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rowerzyści w Rybniku zamiast z kontrapasów wolą korzystać ze ścieżek rowerowych [SONDA]

Facebook Twitter

Powód? Bezpieczeństwo. Wynika to z rozmów, jakie przeprowadziliśmy z miłośnikami dwóch kółek w Rybniku. W mieście po raz pierwszy urzędnicy przeprowadzają Rybnicką Ankietę Rowerową, nie czekając na jej wyniki sprawdziliśmy jak się jeździ rowerem po mieście.

Ścieżka rowerowa na bulwarach w Rybniku

Posłuchaj naszej sondy:

Rybnicka Ankieta Rowerowa potrwa do końca sierpnia. Urzędnicy chcą sprawdzić, jak zmieniają się przyzwyczajenia i potrzeby mieszkańców w zakresie ruchu rowerowego. Wypełnić ją można elektronicznie na stronie Urzędu Miasta lub w punkcie informacji halo!Rybnik.

Jak wypełnić ankietę?

• elektronicznie: kliknij, żeby przejść do ankiety
• papierowo: w punkcie informacji miejskiej halo!Rybnik (ul. Sobieskiego 20)

Ideą Rybnickiej Ankiety Rowerowej jest cykliczne badanie zachowań rowerzystów w Rybniku oraz ich oczekiwań, a następnie dokonanie oceny zmian na przestrzeni kolejnych lat.

Planujemy powtarzać badanie co dwa lata, aby sprawdzać, jak zmieniają się przyzwyczajenia i potrzeby mieszkańców w zakresie ruchu rowerowego. Chcemy, aby Rybnicka Ankieta Rowerowa na stałe wpisała się do miejskiego kalendarza, jako platforma dyskusji z mieszkańcami o przyszłości transportu rowerowego w Rybniku

– dodaje Łukasz Karbowiński, rybnicki oficer rowerowy. Badanie jest prowadzone przez pracowników Rybnickich Służb Komunalnych, a zebrane dane zostaną wykorzystane w celach analitycznych. Ankieta będzie dostępna do 31 sierpnia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 marca 2023