Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rozpoczął się drugi tydzień strajku egzaminatorów WORD-u

Facebook Twitter

Rozpoczął się drugi tydzień strajku egzaminatorów Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach. Jak wiecie z Radia 90, związkowcy stawiają żądania płacowe, chcą wyrównania wynagrodzeń, proponują 1 500 złotych podwyżki, a także zwracają uwagę na brak dialogu z dyrekcją ośrodka.

facebook.com/WORDWKATOWICACH/

Z powodu protestu osoby, które chcą zdawać na prawo jazd,y muszą uzbroić się w cierpliwość, bo znów wydłuża się czas oczekiwania na egzamin. Jak dowiedziało się Radio 90, w WORD-ach w Jastrzębiu czy Rybniku czeka się od 2 do 3 miesięcy:

Radosław Banaszkiewicz: Nie wiem, co zamierzają instruktorzy, bo oni już przed strajkiem mieli obiekcje co do organizacji pracy w WORD Katowice. Teraz w związku ze strajkiem to się jeszcze bardziej wydłuży. Każdy dzień strajku to jest po pierwsze strata finansowa dla ośrodka ok. 60 tys. zł, a po drugie wydłużające się terminy egzaminów. […] Powtórzę, to jest ośrodek, w którym zarabia się najgorzej w Polsce, a jest to największy ośrodek w tym kraju, stąd ta drastyczność kroków, które podjęliśmy.

-mówi Radosław Banaszkiewicz ze związku zawodowego Solidarność 80. Poza propozycją podwyżki o 500 złotych ze strony dyrekcji nie było innej oferty dla strajkujących. Oprócz egzaminatorów protestują też pracownicy biura obsługi klienta i obsługi technicznej pojazdów:

Radosław Banaszkiewicz: Pracuje w oddziałach po dwie, trzy osoby. Powinno pracować po osiem, dziewięć. W niektórych- tak jak w Katowicach- powinno pracować jeszcze więcej, więc można sobie wyobrazić skalę tego strajku. To jest tak jakby przyciąganie liny, jak długo ludzie mogą wytrzymać. Ja wiem, że jest determinacja bardzo duża. Jeśli na kontach WORD-u jest od 16 do 20 milionów zł, to czyja praca zgromadziła te pieniądze. Z czego WORD ma przychody? Ma przychody z egzaminowania i trochę z prowadzenia działalności szkoleniowej. Czyli wynika z tego, że ten ośrodek przynosił przez wiele, wiele lat bardzo duże przychody, które były zbierane, tylko pytanie, dlaczego ci ludzie nie mieli podwyżki od 13 lat.

Egzaminatorzy planują na ten tydzień manifestację przed siedzibą WORD w Katowicach i Śląskim Urzędem Marszałkowskim. Kontaktowaliśmy się z dyrekcją katowickiego ośrodka, wysłaliśmy nasze pytania, czekamy na odpowiedzi, do sprawy na pewno będziemy wracać.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj