Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnicka Karta Mieszkańca i tańsze bilety na autobusy

Facebook Twitter

Rybnicka Karta Mieszkańca "Rybka" sprawia, że od 1 stycznia możemy nieco taniej podróżować komunikacją miejską. Właśnie zdecydowano się na wprowadzenie ulg dla posiadaczy kart.

Rybnicka Karta Mieszkańca

Od nowego roku taniej komunikacją miejską z kartą „Rybka”. Rybnicka Karta Mieszkańca daje ulgi związane z kosztami przejazdów autobusami na terenie miasta. Zmiany dotyczą przede wszystkim biletu 30-dniowego. Wprowadzone zostały też dwa zupełnie nowe produkty – bilet na 90 i 180 dni w strefie 0.

Przede wszystkim tańszego biletu 30-dniowego – z „Rybką” będzie można go zakupić za 70 zł zamiast 84 lub za 35 zł – jeśli będzie to bilet ulgowy. Wprowadzone zostaną też dwa zupełnie nowe produkty – bilet na 90 i 180 dni w strefie 0, odpowiednio za 200 i 360 zł, ceny ulgowe to w tym przypadku 100 i 180 zł. To kolejne działania zachęcające i ułatwiające naszym mieszkańcom zakupy biletów i korzystanie z komunikacji miejskiej

– wyjaśnia Łukasz Kosobucki, prezes spółki Komunikacja Miejska Rybnik odpowiedzialnej za sprzedaż biletów.

Rybka, czyli Rybnicka Karta Mieszkańca funkcjonuje od kwietnia. To program przygotowany przez miasto, który mieszkańcom i osobom płacącym w Rybniku podatek PIT daje specjalne zniżki, ulgi, benefity i uprawnienia. Karta zachęca mieszkańców do jeszcze bardziej aktywnego uczestniczenia w życiu miasta i liczniejszego korzystania z rybnickiej oferty. Aktualnie kartę ma ponad 9 tysięcy rybniczanek i rybniczan.

Czytam także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024