Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnickie Dni Literatury: Spektakl o talencie i byciu sobą

Facebook Twitter

Trwają 51. Rybnickie Dni Literatury. Dziś (7.10.) o 19.00 koncert Fryderyk Chopin - Homo Artifex czyli koncert - spektakl o talencie i byciu sobą. Projket łączy w sobie gatunki i miesza konwencje, z powodzeniem prezentowany jest zarówno w salach filharmonicznych, jak i na deskach teatralnych.

Myślą przewodnią koncertu jest zdanie J.W. Goethego:„czasem drogo kosztuje ta odrobina życia i wolności”. Ten „wielofunkcyjny”projekt, który jest jednocześnie koncertem, spektaklem i spotkaniem z publicznością z elementami wykładu performatywnego, łącząc w sobie gatunki i mieszając konwencje, z powodzeniem prezentowany jest zarówno w salach filharmonicznych, jak i na deskach teatralnych.

Wystąpią: Katarzyna Thomas – sopran, Piotr Szafraniec – fortepian, Dariusz Jakubowski – aktor/ scenariusz/ reżyseria. W programie: dwie miniatury teatralne Mariana Hemara „Umowa” i “Kosmopolita” oraz fragmenty “Fausta” J.W. Goethego „Dedykacja” i „Prolog”. Muzyka – Fryderyk Chopin: Preludium e-moll op.28 nr 4, Hulanka /sł.S.Witwicki/, Śliczny chłopiec /sł.B.Zaleski/, Scherzo b-moll op.31/Sonata b-moll cz.1, Etiudac-moll op.10 nr 12, Preludium E-dur op.28 nr 9, Mazurek a-moll op.68 nr 2, Mazurek F-dur op.68 nr 3, Chopin/Viardot:La jeune fille /sł.L.Pomey/, Preludium Des-dur op.28 nr 15, Preludium g-moll op.28 nr 22, Melodia /sł.Z.Krasiński/, Etiuda c-moll op.25 nr 12.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj