Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: 20-latek z ciężką nogą stracił prawo jazdy. Prowadził po narkotykach

Facebook Twitter

Prawo jazdy miał od sierpnia, już je stracił. Mowa o 20-latku zatrzymanym przez policję z Rybnika. Pędził ulicą Raciborską, jego ford mondeo przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 44 km/h.

Został zatrzymany, a policjanci zwrócili uwagę na jego dziwne zachowanie. Sprawdzono czy nie jest pijany, użyto także narkotestera. Tester wykrył taką możliwość, dlatego dodatkowo została mu pobrana krew do badań. Młody mężczyzna z powiatu wodzisławskiego przyznał mundurowym, że zanim wsiadł za kierownicę samochodu, zażywał amfetaminę oraz marihuanę.

Stracił prawo jazdy, ponadto został ukarany mandatem karnym za przekroczenie dozwolonej prędkości i przewożenie pasażerów niekorzystających z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Jego samochód osobowy został odholowany na parking strzeżony.

Policjanci nadal apelują o rozważną i bezpieczną jazdę oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego:

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Dlatego wciąż przypominamy, żeby zdjąć przysłowiową nogę z gazu i podróżować w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej.

Czytaj także:

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2021