StartSport Wiadomości Wiadomości dnia

Rybnik nagrodził sportowców

Judoczka Polonii Rybnik wygrała Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, brąz mistrzostw Polski seniorek, dwukrotnie stawała na podium zawodów Pucharu Świata. Niestety nagrody nie odebrała, bo przebywa na zgrupowaniu. Był natomiast Artur Fajkis trener sekcji szermierki RMKS-u Rybnik. Ubiegły sezon był jednym z najlepszym w historii tego sportu w Rybniku. W sumie klub zdobył 11 medali Mistrzostw Polski:

Radio90: Jak się to robi, jak się zostaje trenerem roku?

Muszą być dwa składniki. Musi być dobry materiał a taki mamy. Dobry materiał w postaci uzdolnionych zawodników. Także dobrych rodziców, którzy pomagają w całości tego przedsięwzięcia, czyli wychowania tego zawodnika. Trochę szczęścia, w sporcie bez szczęścia nie da się na dłuższą metę funkcjonować i pomysł na pracę z tymi dzieciakami.

Radio90: Tytuł trenera roku, dla dyscypliny jaką jest szermierka, to chyba bardzo cieszy.

Tak. Ta praca systematyczna z tą młodzież przynosiła efekty i bardzo się ciesze, że ta szermierka została zauważona. Mam nadzieję, że w przyszłym roku odbije się na to na większej dotacji.

Radio90: Bo dzisiaj bez pieniędzy nie wyobrażamy sobie sukcesów w sporcie.

Tak, nawet w tym sporcie młodzieżowym. Mamy zawodników do kategorii 20 roku życia. Niestety tak mamy do tej pory, bo nie mieliśmy pieniędzy, żeby utrzymać tego zawodnika, który idzie na studia i rozpoczyna karierę seniorską.

Przykładem może być Alicja Klasik piąta zawodniczka w Polsce, która z RKMS-u przeszła do Klubu Sportowego Szpada Wrocław.

Zostaw komentarz