Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Pomoc psychologiczna na kampusie

Facebook Twitter

Bezpłatna pomoc psychologiczna na rybnickim kampusie. Wszystko w przeddzień Światowego Dnia Zapobiegania Samobójstwom, czyli w sobotę (9.09.) .

pomoc psychologiczna
fot. pixabay.com

To już IV edycja kampanii społecznej, której hasłem przewodnim w tym roku jest „Stop Samobójstwom! Życie ma sens”. Bezpłatna pomoc psychologiczna będzie udzielana na rybnickim kampusie przy ulicy Rudzkiej 13. Odbędą się też wykłady i panele dyskusyjne w formie Konferencji Psychoedukacyjnej. Strefa edukacyjno-pomocowa dostępna będzie w godzinach 14:00-17:00. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Państwowym Szpitalem dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku.

Według danych Komendy Głównej Policji, każdego dnia w Polsce średnio 15 osób popełnia samobójstwo. Statystyki wśród młodych osób do 18. roku życia są coraz bardziej niepokojące. W 2021 r. policja odnotowała prawie 1500 prób samobójczych w tej grupie wiekowej, z czego 127 zakończyło się zgonem. Jednak dane te pokazują tylko te próby oraz śmierci samobójcze, o których zostały powiadomione organy ścigania.

Według Światowej Organizacji Zdrowia na każdą odnotowaną w oficjalnych rejestrach śmierć samobójczą młodej osoby przypada od 100 do 200 prób samobójczych. Jeśli założymy, że współczynnik ten jest adekwatny do Polski, to próbę odebrania sobie życia w 2021 roku mogło podjąć od 12 700 do 25 400 osób niepełnoletnich.

fot. mat. prasowe

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023