Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nie ma zgody NFZ na powstanie całodobowego oddziału psychiatrycznego w Szpitalu Śląskim w Cieszynie

Facebook Twitter

Coraz więcej dzieci i młodzieży potrzebuje wsparcia i leczenia psychiatrycznego. Dlatego też władze Szpitala Śląskiego w Cieszynie, chciały poszerzyć działalność poradni zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży o całodobowy oddział psychiatryczny. Takiej zgody jednak nie ma.

Szpital Śląski w Cieszynie
Szpital Śląski w Cieszynie

Szpital Śląski w Cieszynie chciał poszerzyć działalność poradni zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży o całodobowy oddział psychiatryczny. Takiej zgody jednak NFZ nie wydał, bo jak mówi Rafał Razik rzecznik oddziału NFZ w Katowicach, w województwie są regiony, w których takiej opieki nie ma w ogóle, dlatego cieszyński szpital musi poczekać.

Rafał Razik: Nie jest tak, że nie ma absolutnie szans, ponieważ tutaj jeżeli będą możliwości, to jak najbardziej będzie ogłoszony konkurs również na powiat cieszyński. Powiat cieszyński, Bielsko- Biała, Żywiec- tutaj mamy aż dwóch świadczeniodawców. Natomiast są niestety w naszym województwie takie miejsca, gdzie tej opieki w ogóle nie ma. W związku z tym musimy na początku zabezpieczyć te rejony, które są pozbawione jakiejkolwiek opieki, nawet na poziomie pierwszym.

Kolejnym problemem jest brak psychiatrów dziecięcych. Według szacunków w całym kraju jest ich 400.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024