Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Spotkanie autorskie z Marią Peszek w bibliotece

Facebook Twitter

Aktorka, piosenkarka, performerka i autorka książek. Maria Peszek spotka się z czytelnikami w bibliotece w Rybniku. Będzie to spotkanie autorskie o książce: "Naku*wiam zen". Spotkanie autorskie z Marią Peszek już jutro (13.03).

Spotkanie autorskie z Marią Peszek
fot.facebook.com/peszekmaria

Wydarzenie będzie tłumaczone na język migowy, w poniedziałek (13.03) o 17.30 w bibliotece głównej w Rybniku. Wstęp jest wolny.

Spotkanie poprowadzą Ela Janota i Paulina Rzymanek, tłumaczki i autorki podcastu o książkach juztlumacze.pl/

Podczas spotkania z rybnickimi czytelnikami i wielbicielami jej talentu scenicznego i aktorskiego, Maria Peszek opowie o swej najnowszej książce „Naku*wiam zen”, będącej historią nieszablonowej relacji dwojga wybitnych artystów: Marii oraz jej ojca Jana Peszka, wybitnego aktora teatralnego i filmowego. Książka jest zarówno wywiadem rzeką prowadzonym przez artystkę, jak i rozmową ojca z córką.

Spotkanie autorskie z Marią Peszek

Maria Peszek

– wokalistka, aktorka, autorka tekstów, performerka. Przez dziesięć lat aktywności aktorskiej grała u najważniejszych reżyserów teatralnych i filmowych, tworząc wiele nagradzanych ról. Współpracowała między innymi z Jerzym Grzegorzewskim, Piotrem Łazarkiewiczem, Agnieszką Holland, Piotrem Szulkinem, Kazimierzem Kutzem, Krystianem Lupą. Od 2005 roku koncentruje się głównie na twórczości muzycznej, która okazała się jej prawdziwą pasją. Wydała pięć albumów solowych – „miasto mania” (2005), „maria Awaria” (2008), „Jezus Maria Peszek” (2012), „Karabin” (2016), „Ave Maria” (2021). Laureatka prestiżowych nagród: Paszportu „Polityki”, Fryderyków, „Człowieka Roku” w plebiscycie Wdechy „Gazety Wyborczej” i Fenomenu „Przekroju”. Wywołuje skrajne emocje, jasno i otwarcie wyraża swoje poglądy i jest jedną z najbardziej wyrazistych postaci w przestrzeni publicznej. W 2022 roku zagrała główną rolę kobiecą w miniserialu Netflixa „Królowa”///źródło: lubimyczytać.pl.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2024