Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik zbiera na mieszkania dla dwóch afgańskich rodzin

Facebook Twitter

Radny Mariusz Wiśniewski wraz ze stowarzyszeniem “17-stka” postanowili pomóc dwóm rodzinom, które uciekły z Kabulu w obawie przed wojną. Na Pomagam.pl ruszyła zbiórka na remont i wyposażenie mieszkań w Rybniku, aby mieli swój dach nad głową.

Dwie rodziny: cztero i sześcioosobowa, w wieku od 5. do 58. lat. Ewakuowani przez polskich żołnierzy z Kabulu, gdzie groziła im śmierć. Zostawili za sobą pozostałych krewnych, przyjaciół i znajomych. Przylecieli do Polski latem 2021. Od tamtej pory przebywają w ośrodku dla uchodźców.

Jak to jest — stracić wszystko, być zmuszonym do ucieczki i nie móc wrócić

– pyta się Mariusz Wiśniewski, założyciel zbiórki.

Nie wiem, na całe moje szczęście. Liczymy na Waszą empatię i ten łączący dobrych ludzi solidaryzm w obliczu czyjegoś nieszczęścia

– apeluje do darczyńców.

Władze Rybnika udostępniły dla uchodźców dwa mieszkania

Aby mogli się do nich wprowadzić potrzebny jest remont oraz zakup podstawowych sprzętów i mebli. Potrzebna kwota to 150 tysięcy złotych. W 10 dni zebrano prawie 30 tysięcy złotych.

Stowarzyszenie „17-tka” jest organizacją zajmującą się prowadzeniem i koordynacją działań pomocowych skierowanych zarówno do dzieci jak i ludzi dorosłych. W październiku 2021 roku brali udział w projekcie pomocowym dla dzieci z ukraińskiego Domu Dziecka: „Dobranoc”. Tym razem chcą powiedzieć “Dzień dobry” afgańskim rodzinom.

Szczegóły w poście na FB:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj