Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowe mieszkania w Rybniku na ukończeniu. Kiedy wprowadzą się pierwsi lokatorzy? [FOTO]

Facebook Twitter

Nowe mieszkania w Rybniku niemal gotowe. Mowa o gmachu przy ulicy Hallera w centrum miasta, w którym powstało 80 mieszkań. Zajrzeliśmy do środka tych lokali, sprawdźcie jak prezentują się wnętrza...

Nowe mieszkania w Rybniku

Nowe mieszkania w Rybniku, w ścisłym centrum miasta

Jeżeli tylko uda się zakończyć rozmowy z Tauronem i podłączyć budynek do prądu, po niezbędnych odbiorach, rozpocznie się zasiedlanie budynku Towarzystwa Społecznego „Twój Dom” w Rybniku przy ulicy Hallera. Sztandarowa inwestycja rybnickiego TBS-u zbliża się ku końcowi. Mówi Olgierd Zaraś prezes spółki:

Olgierd Zaraś: Jestem już bliski satysfakcji, jeszcze nam troszeczkę zostało. Musimy doprowadzić do tego po prostu, że będziemy mieli tutaj prąd i oddać to mieszkańcom. Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych tygodni będziemy mogli przekazać ludziom te klucze. Wszystko już zależy od tego prądu, od tego Taurona, bo te roboty to jest na kilka dni, to już jest koniec. TBS na pewno się będzie rozwijał, na pewno będziemy budowali nowe mieszkania, a na pewno będziemy rozpoczynali inwestycje w nowych lokalizacjach i na pewno będziemy powiększyli zasób, bo widać, że te mieszkania są potrzebne. Widać, że ludzie zrozumieli ideę tego TBS, że podoba im się to, co robimy.

Olgierd Zaraś, prezes TBS w Rybniku

Co było najtrudniejsze w tej inwestycji? O to pytaliśmy Adama Marszałka prezesa zarządu firmy WOD-POL generalnego wykonawcy inwestycji:

Adam Marszałek: Wysoki poziom wód gruntowych, infrastruktura przyłączeniowa sieci zewnętrzne (…). A budynek? Część klinkierowa, dopasowanie klinkieru do istniejącej tej części historycznej plus  odtworzenie tej części historycznej, bo to te budynki były takie praktycznie na skraju ruiny można powiedzieć. Wymiana stropów, że się nam to nie złożyło, udało się to uratować. Myślę, że efekt tej cegły jest znakomity i nawiązanie do tego. Jesteśmy w przyszłym tygodniu gotowi pod procedurę odbioru i rozpoczęcie odbiorów przez sanepid, straż i nadzór budowlany. Jeżeli tutaj poszłoby wszystko zgodnie z jakimś planem, to taka procedura od czterech do sześciu tygodni powinna się udać.

Wszystkie 80 mieszkań ma już swoich najemców. Udało się także pozyskać tych którzy zajmą pomieszczenia na parterze – dodaje Olgierd Zaraś:

Olgierd Zaraś: Pierwszy lokal to będzie siedziba dostawcy internetu, telefonii, telewizji. Dalej będzie restauracja, która będzie serwować kuchnię japońską, sushi. Później dwa lokale wynajął żłobek i dalej będzie jeszcze jedna restauracja, też taka duża, 200 metrowa. I to będzie restauracja  orientalna, turecka.

TBS buduje też budynki na Sztolniowej w Boguszowicach i Okulickiego w Radziejowie. A jak wyglądają mieszkania na Hallera? Zerknijcie:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024