Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rydułtowy: Konkurs fotograficzny, tym razem przewodnim tematem są pszczoły

Facebook Twitter

Stowarzyszenie Obywatelska 30 oraz Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach zapraszają do udziału w V Międzynarodowym Festiwalu Fotograficznym - Rydułtowy 2023. Tematem tegorocznego konkursu są pszczoły oraz ich ogromny wpływ na życie i przetrwanie człowieka. Stąd tytuł konkursu "To Bee, or not to Bee", nawiązujący do Szekspirowskiego pytania: "To be, or not to be - that is a question" ("Być albo nie być. Oto jest pytanie).

konkurs fotograficzny

Festiwal jest piątą edycją organizowanego na zasadach konkursu spotkania ludzi fotografii z całego świata.

Jeśli jesteś autorem lub autorką ciekawego zdjęcia i chcesz się podzielić swoim talentem z innymi – ten festiwal jest dla Ciebie

– zachęcają organizatorzy konkursu.

Tematem konkursu są pszczoły oraz ich ogromny wpływ na życie i przetrwanie człowieka. Nie możemy żyć bez natury. To ona nas stworzyła i ukształtowała. To ona pomogła nam rozwijać się i pomnażać owoce swojej pracy. Między innymi dzięki pszczołom. Bez tych pracowitych owadów nie mielibyśmy dostępu do licznych dóbr tworzących fundamenty naszego życia. Szanujmy więc pszczoły i dbajmy o ich przetrwanie, by świat zachować pięknym.

Celem konkursu jest rozwijanie umiejętności obserwacji przyrody. Na zdjęciach każdy będzie mógł wyrazić własne odczucia i w kreatywny sposób ukazać temat przewodni, czyli związki między człowiekiem i pszczołami oraz zagrożenia, jakie niesie ze sobą rozwój cywilizacji dla tych owadów.

Zdjęcia przekazywane na konkurs mogą być poddane obróbce graficznej w dowolnym programie graficznym. Mogą przedstawiać sceny w sposób realistyczny lub mogą być swobodną abstrakcją, grą świateł, operowaniem symbolem. Nie mogą być jednak fotomontażem, kolażem, zlepkiem kilku niezależnych zdjęć (wyjątkiem jest wykorzystanie techniki HDR oraz zdjęć panoramicznych).

Konkurs i festiwal odbywają się w ramach projektu, na które organizatorzy pozyskali dofinansowanie m.in. z budżetu Powiatu Wodzisławskiego oraz Miasta Rydułtowy.

Wszystkie szczegółowe informacje, w tym regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie zsprydultowy.pl

Termin nadsyłania prac upływa 30 września.

fot. mat. prasowe

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj