Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sąd wydał wyrok w sprawie pszowskiego radnego Wojciecha K.

Facebook Twitter

Przypomnijmy, w październiku 2019 roku na ulicy Armii Krajowej w Pszowie policjanci zatrzymali do kontroli mazdę. 37-letni kierowca miał ponad półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że to jeden z miejskich radnych Wojciech K.

Sprawa trafiła do sądu. W marcu tego roku Sąd Rejonowy w Wodzisławiu wydał wyrok. Mówi wiceprezes Sądu Okręgowego w Rybniku:

Paweł Stępień: Wymierzono mu karę 4 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania tej kary na okres lat 2, środek karny zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych orzeczono na okres lat 4 i świadczenie pieniężne w kwocie 5 000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym, obciążono oskarżonego kosztami sądowymi. Wyrok nie jest prawomocny oznacza to, że został wydany przez sąd pierwszej instancji zgodnie z zasadą dwuinstancyjnością obowiązującą w naszym kraju podlega zaskarżeniu, czyli strona niezadowolona może się od niego odwołać do sądu wyższej instancji, w tym przypadku do Sądu Okręgowego w Rybniku.

Nieprawomocny wyrok nie oznacza także utraty mandatu radnego. Wojciech K. może nadal brać udział w pracach Rady Miasta. Oskarżony zapowiedział, że będzie chciał ponownego rozpatrzenia sprawy i złoży odwołanie. Dodajmy, że maksymalna kara za jadzę „na podwójnym gazie” to 2 lata więzienia.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj