Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Saunamistrzowie z Rybnika najlepsi

Facebook Twitter

Saunamistrzowie z Rybnika najlepsi na zakończonych niedawno Międzynarodowych Mistrzostwach w Hrubej Vodzie w Czechach. Ekipa z Fundacji PGE Energia Ciepła nie miała sobie równych w kilku kategoriach. Zwyciężyła w konkurencjach indywidualnych oraz w duetach.

Rybniccy saunamistrzowie oczarowali wszystkich ceremonią pod tytułem Matrix:

Sylwia Kamińska-Konkol: Szukaliśmy takiego projektu, takiej ceremonii, która jakby nas łączyła, i w której poczujemy się dobrze. Znaleźliśmy Matrix- była to ceremonia bardzo dynamiczna, bardzo fajna, widownia oszalała, więc my również się cieszymy.

Radio 90: Dlaczego Matrix?

Krzysztof Kula: Taka niekonwencjonalna ceremonia, także tutaj muzyka, cały ten całokształt, strój, wygląd. Miało to działać na widownie, także w tym kierunku poszliśmy razem z Sylwią.

Sylwia Kamińska-Konkol: Jest to ceremonia, która była projektowana na podstawie filmu, także chcieliśmy jak najbardziej, jak najprawdziwiej odwzorować to wszystko, co w filmie było zawarte, żeby też naszym gościom bardzo fajnie się to skojarzyło- stąd to wszystko.

Oceny dokonuje sędzia oraz sami saunowicze. Machanie ręcznikiem, jak to pozornie wygląda, nie jest takie proste:

Krzysztof Kula: To jest taka sztuka, trzeba jednak włożyć coś od siebie, żeby tym ręcznikiem tak zamachać, żeby to wyglądało ładnie, pozytywnie i żeby to ciepło doprowadzać do klientów, żeby się w tym dobrze czuli.

Sylwia Kamińska-Konkol: Chodzi o to, żeby rozprowadzić ciepło po całej saunie. Ciepło to raz, ale i aromaty, olejki, których używamy. Każdy olejek ma swoje działanie, są relaksacyjne, pobudzające, wyciszające. Także tutaj też jest przydatna nasza wiedza o aromaterapii. Tak naprawdę każdy z saunamistrzów ma swój ukochany klimat, każdy ma swój klimat muzyczny i wchodząc do sauny, chcemy przekazać tę naszą pozytywną energię klientom, bo oni nas za to kochają.

Sama sauna staje się coraz bardziej popularna. Ludzie ją odwiedzają, by oczyścić i odtruć organizm:

Sylwia Kamińska-Konkol: Detox organizmu. Bardzo dużo klientów np. przychodzi po weekendzie. Nie wiem dlaczego, ale w poniedziałki zawsze mamy najwięcej klientów. Podejrzewam, że po świętach będzie podobnie, kiedy będziemy chcieli trochę zrzucić z siebie, trochę się zrelaksować i zrobić detox organizmu, bo rzeczywiście w saunie wraz z potem się odtruwamy. Nie musimy eksponować swojej nagości, możemy się owinąć ręcznikiem, chodzi o ten relaks dla ciała i ducha i o to takie wewnętrzne i zewnętrzne oczyszczenie.

Z saunamistrzynią Sylwią Kamińską-Konkol oraz z saunamistrzem Krzysztofem Kulą rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2021