Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Siedzisz w domu? Spisuj historie!

Facebook Twitter

#zostańwdomu... Zostań w domu i spisz historię swojej rodziny, okolicy, miejscowości. Do tego zachęca mieszkańców Czernicy Stowarzyszenie Działań Lokalnych Spichlerz.

fot.Free-Photos/ pixabay.com

Od samego początku Spichlerz opierał się na zbieraniu najdawniejszych historii. Pomyśleliśmy, że ten czas może nam pomóc w zebraniu kolejnych.

– słyszymy w stowarzyszeniu, które już planuje jak wykorzysta zebrane historie. Zostaną wydane lub posłużą jako kanwa przedstawienia.

Dotychczas sami spisywaliśmy wywiady z najstarszymi mieszkańcami, teraz nadszedł czas, by podzielić się tą odpowiedzialnością i radością.

W tym projekcie stowarzyszenie chce uczyć opisywać zdjęcia, digitalizować pamiątkowe zasoby, sugerować tematy, o które można pytać siedząc w domu.

A jako nagrodę za spisaną historię będziemy dostarczać herbatę, która mobilizuje do kolejnych wspólnych wieczornych posiedzeń w czasach już po koronawirusie

– mówi Radiu 90 Agnieszka Pytlik ze Spichlerza. Przypomnijmy, że od tygodnia w Czernicy, właśnie pod skrzydłami Stowarzyszenia Działań Lokalnych, trwa wielkie szycie maseczek.

Czernica szyje maseczki: My nie potrafimy nie działać

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lipca 2021