Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Skatepark w Rybniku coraz bliżej. Radni dołożyli gotówki

Facebook Twitter

Nowy skatepark w Rybniku, na Wiśniowcu ostatecznie zamiast 4,1 mln złotych będzie kosztował ponad 4,8 mln zł. Radni zdecydowali właśnie o dołożeniu do tej inwestycji 800 tysięcy złotych.

skatepark w Rybniku, projekt
www.sloconcept.com

Nowy skatepark w Rybniku, na Wiśniowcu, coraz bliżej

To będzie prawdziwy raj dla fanów wyczynowej jazdy na deskorolce, rolkach, czy rowerze. W ubiegłym tygodniu radni z Rybnika zdecydowali się dołożyć pieniędzy do tej inwestycji i w efekcie wreszcie będzie można rozstrzygnąć przetarg i rozpocząć prace.

Zapadła decyzja o dołożeniu do inwestycji 800 tysięcy złotych, teraz cały koszt tej inwestycji zamknie nam się w kwocie 4,8 mln zł

-mówi radny Łukasz Kłosek.

Pierwotnie urzędnicy zakładali, że inwestycja kosztować będzie ok. 4,1 mln zł. Jedyna oferta, która do Zarządu Zieleni Miejskiej  na realizacje tego zadania wpłynęła, opiewała bowiem na 4,8 mln zł. Miasto musiało więc dołożyć pieniędzy.

Skatepark to zwycięski projekt budżetu obywatelskiego

Budowa nowego skateparku w Rybniku, to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji.  Poprzedniego, ogłoszonego na początku tego roku przetargu, nie udało się  rozstrzygnąć, bo nikt do niego nie stanął. Wprawdzie miasto miało być w kontakcie z dwiema firmami zainteresowanymi budową skateparku, lecz ostatecznie nie przedłożyły one wówczas swoich ofert.

Jedna z firm, zajmująca się profesjonalnie realizacją takich obiektów jak skatepark, choć chętnie podjęłaby się tego zadania, uznała, że ze względu na bieżące zaangażowanie, nie jest w stanie zrealizować inwestycji we wskazanym przez nas terminie, inna firma wskazuje natomiast na zakres finansowy przewidziany dla inwestycji jako niewystarczający

– tłumaczyła wówczas Joanna Kotynia-Gnot, dyrektor rybnickiego Zarządu Zieleni Miejskiej.

Stary skatepark w Rybniku trzeba było zdemontować

Przypomnijmy, że stary skatepark, mieszczący się na terenie Centrum Sportów Olimpijskich w parku Wiśniowiec, został rozebrany ze względów bezpieczeństwa, w związku z licznymi defektami urządzeń oraz nawierzchni jezdnej. Projektu ogólnomiejski  budżetu obywatelskiego 2019 „Północ – centrum sportów olimpijskich. Wiśniowiec dla przyszłych mistrzów” podzielony został na dwie części.  W ramach pierwszego etapu wybudowana została już w tym miejscu nowa trasa rowerowa do uprawiania kolarstwa górskiego, na której zamontowano przeszkody imitujące naturalne przeszkody występujące w górskim terenie. Powstała również trasa ze specjalnie wyprofilowanymi bandami ziemnymi oraz pagórkami w formie nasypów ziemnych. Dodatkowo zamontowano urządzenia małej architektury w postaci barierek, tablic informacyjnych, pomostów drewnianych, głazów, itp., stanowiących integralną część tras rowerowych. Teraz czas na drugą część zadania – czyli budowę skate parku.  Umowa z wykonawcą inwestycji zostanie podpisana w najbliższych dniach.

Czytaj także: 

Zobacz:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2023