Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Skupień: Jeszcze nie pijemy szampana, jeszcze nie świętujemy

Facebook Twitter

Jeszcze nie pijemy szampana, jeszcze nie świętujemy - to komentarz Agnieszki Skupień rzecznik Urzędu Miasta w Rybniku, na wieść o zawieszeniu postępowania przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Katowicach, w sprawie wydania decyzji środowiskowej dla wydobywania węgla ze złoża "Paruszowiec".

Jak już was informowaliśmy, stało się to po złożeniu wniosku przez spółkę Bapro zainteresowaną budową kopalni. Na drodze stanęli jednak mieszkańcy i rybniccy radni, którzy zmienili plan zagospodarowania przestrzennego dla części Rybnika, co jak się okazuje znacznie skomplikowało dalszą inwestycję:

Wiadomość przyjmujemy z radością i zaskoczeniem, ale jak na razie nie mówimy jeszcze ostatniego słowa, będziemy dalej przyglądać się temu, co będzie robiła spółka. Aktualnie postępowanie w regionalnej dyrekcji ochrony środowiska jest zawieszone. Pytanie, co będzie dalej i co takiego się stało, że dotąd tak bardzo zdeterminowany inwestor zawiesił swoje postępowanie, więc jeszcze nie pijemy szampana, jeszcze nie świętujemy, czekamy, co będzie dalej.

Jak na razie spółka Bapro nie podała przyczyn, dlaczego złożyła taki wniosek, nie zna go także Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach. Jak mówił nam jej rzecznik, spółka nie musi podawać takich powodów.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2021