Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Śląscy terytorialsi na szkoleniu w lasach Kuźni Raciborskiej

Facebook Twitter

Na terenie byłej bazy Dywizjonu Obrony Powietrznej w Kuźni Raciborskiej odbyło się szkolenie śląskich terytorialsów. Żołnierze kompanii lekkiej piechoty z Gliwic doskonali swoje umiejętności w zakresie prowadzenia rozpoznania i wykonywania szturmu na obiekt przeciwnika.

mat.prasowe

Kolejna grupa miała za zadanie zabezpieczenie stanowiska dowodzenia szczebla operacyjnego, które pociskami manewrującymi zniszczył przeciwnik. Do akcji wkroczyły między innymi wojskowe psy poszukiwawczo – ratownicze, których zadaniem było odnaleźć rannych pod gruzami oraz Grupa Zabezpieczenia Medycznego, której zadaniem było udzielenie pierwszej pomocy i ewakuacja rannych żołnierzy.

mat.prasowe

Równocześnie żołnierze z batalionu cieszyńskiego szkolili uczniów klas mundurowych ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu.

mat.prasowe

Podczas ćwiczeń żołnierzy 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej na terenie lasów Kuźni Raciborskiej terytorialsi otrzymali 650 kamizelek szkoleniowych, ufundowanych przez firmę Eko – Okna.

Misją Wojsk Obrony Terytorialnej jest wspieranie lokalnych społeczności. Dziś jesteśmy świadkami tego, że lokalna społeczność nie pozostaje nam dłużna. Ta patriotyczna postawa naszych darczyńców na pewno w wielkim stopniu przyczyni się do rozwoju całej Brygady.

– mówi dowódca 13ŚBOT płk Tomasz Białas.

mat.prasowe

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024