Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wojskowy Kierowca Roku. Najlepsi to żołnierze z Cieszyna!

Facebook Twitter

W Zegrzu zorganizowano konkurs Wojskowy Kierowca Roku 2024 WOT, w ramach którego wyłoniono najlepszych kierowców. W zawodach wystartowali żołnierze WOT z całej Polski, którzy wcześniej wygrali konkursy w swoich Brygadach. Zwycięzcy będą reprezentować Formację podczas ogólnopolskiego finału konkursu realizowanego na szczeblu wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP.

Wojskowy Kierowca Roku
fot. mat. prasowe

Wojskowy Kierowca Roku – dwa pierwsze miejsca dla Cieszyna

Wojskowy Kierowca Roku to konkurs, który cieszy się niezwykłą popularnością w Wojsku Polskim już od wielu lat. Konkurs ma na celu również m.in.: doskonalić kierowców w technice kierowania pojazdami, poszerzać znajomość budowy i zasad eksploatacji pojazdów, propagować zasady bezpiecznej jazdy i kulturalnego zachowania na drodze oraz propagować wiedzę i doskonalić umiejętności z zakresu pierwszej pomocy udzielanej ofiarom wypadków drogowych.

26 kwietnia 2024 w Zegrzu odbył się finał konkursu na Wojskowego Kierowcę Roku 2024 w Wojskach Obrony Terytorialnej. Konkurs składał się z dwóch części. Pierwszą z nich była część teoretyczna ze znajomości przepisów o ruchu drogowym, wiedzy z zakresu budowy i eksploatacji pojazdów mechanicznych. Drugą część stanowiły zadania praktyczne z prowadzenia pojazdu oraz umiejętności związanych z pierwszą pomocą.

Żołnierze 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej godnie reprezentowali swoją Brygadę i zajęli czołowe miejsca w końcowej klasyfikacji, deklasując konkurentów.

W klasyfikacji Wojskowy Kierowca Roku 2024 Wojsk Obrony Terytorialnej zajęli 3 najwyższe miejsca:
1. Żołnierz ze 133 blp z Cieszyna
2. Żołnierz ze 133 blp z Cieszyna
3. Żołnierz ze 172 blp z Opola

W klasyfikacji Wojskowy Kierowca Roku 2024 TSW Zwrotność – Ford Ranger zdobyli 2 puchary:
1. Żołnierz ze 172 blp z Opola
2. (żołnierz spoza 13ŚBOT)
3. Żołnierz z Kompani Dowodzenia z Bytomia

Dodatkowo przedstawiciele 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej zostali „Drużyną Roku WOT”. Serdecznie wszystkim gratulujemy wyników i godnego reprezentowania 13 ŚBOT na arenie Polski.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024