Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Słuchacze pytają: Dla kogo remontować familok za 7 milionów złotych na Paruszowcu?

Facebook Twitter

Dla kogo remontować familok za 7 mIlionów złotych na Paruszowcu? - Pytają nasi słuchacze. Jak już was informowaliśmy, miasto Rybnik postanowiło gruntownie zmodernizować budynek przy ulicy Przemysłowej 23 A. Mają tam powstać nowoczesne mieszkania, gdzie czynsz ma wynosić 10 złotych za metr kwadratowy.

Familok przy ul. Przemysłowej 23A (fot. UM)

To dwukrotnie więcej niż w innych budynkach komunalnych:

Chcemy poruszyć temat remontu familoków na Przemysłowej, ludzie dostają pisma, że będą wyprowadzani. Wiemy z nieoficjalnych źródeł, że remonty mają zacząć się od przyszłego roku. Ludzie wysiedleni raczej tu nie wrócą, ponieważ czynsz po remoncie ma wynosić 10 złotych za metr kwadratowy…

Za drogo, nie będzie wszystkich ludzi stać żeby tam mieszkać…

– dodaje jeden z mieszkańców familoków na Przemysłowej.

Zastępca prezydenta Rybnika, Piotr Masłowski odpowiada, że familok który będzie remontowany jest niezamieszkały. Jego zdaniem taka inwestycja ma sprawić, że zamieszkają tam też osoby lepiej sytuowane, co poprawi wizerunek dzielnicy:

Piotr Masłowski: Po pierwsze nie ma takiej sytuacji, że chcemy remontować familok, który jest osiedlony, będziemy remontować familok który jest opróżniony, także nikt nie dostaje wypowiedzenia z takiego powodu, jak ktoś coś takiego twierdzi, to prawdopodobnie dostał wypowiedzenie za to, że nie płaci. Wszyscy wiemy, że Paruszowiec jest dzielnicą problemową, tam jest największe bezrobocie, najwięcej zdarzeń kryminalnych, po to chcemy remontować tamten familok żeby mieszać tych ludzi, ja mam takie wrażenie, że do tego wyremontowanego familoku w połowie wprowadzimy nowych mieszkańców, a w połowie wprowadzimy lokalnych.

Wysoki koszt remontu familoka, jak twierdzą władze miasta, wynika z tego, że budynek jest zabytkowy i wszystkie prace muszą być realizowane pod jego nadzorem.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj