Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Termomodernizacja szkoły w Bieńkowicach przed nowym rokiem szkolnym. Jaki jest postęp prac?

Facebook Twitter

Nowy rok szkolny tuż tuż, a tymczasem kończy się termomodernizacja szkoły podstawowej w Bieńkowicach. To kolejna placówka oświatowa w Gminie Krzyżanowice, która została poddana temu procesowi. W ubiegłym roku termomodernizację zakończono w szkołach w Chałupkach i Tworkowie.

fot. pixabay.com

Zakres prac w budynku placówki oświatowej w Bieńkowicach jest duży

– mówi wójt gminy Krzyżanowice:

Grzegorz Utracki: Szkołę w Bieńkowicach poddajemy kompleksowej termomodernizacji, ocieplamy, w środku wymieniamy wszystkie instalacje, drzwi, okna, także budynek będzie jak nowy. Robimy to po to, żeby było ładnie, schludnie i dobre warunki nauki i przebywania dzieci, uczniów, nauczycieli i dla rodziców, żeby też służyły, bo również tam ma swoje miejsce koło gospodyń wiejskich. Chcemy, żeby obiekt był oszczędny, wymieniamy oświetlenie na ledowe.

Czy wszystkie prace w budynku szkoły uda się zakończyć przed inauguracją nowego roku szkolnego?

Grzegorz Utracki: Wiem już, że na 1 września budynek z zewnątrz i w większości wewnątrz będzie gotowy, natomiast firmy dostarczające ościeżnice drzwiowe niestety mają tak długie terminy oczekiwania, że obawiamy się, że możemy nie zdążyć. (…)

Całość prac ma kosztować ponad 2 300 000 złotych, z czego 917 000 złotych to dofinansowanie. Wcześniej w Bieńkowicach zmodernizowane zostały także: przyszkolne boisko wielofunkcyjne, kort tenisowy i plac zabaw. W gminie pozostaje jeszcze jeden budynek oświatowy, który władze chcą poddać termomodernizacji, to zespół szkolno-przedszkolny w Zabełkowie. Tam prace rozpoczną się, gdy gminie uda się pozyskać dofinansowanie do tego projektu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj