Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Familok na Paruszowcu, przebudowany za 15 mln zł ma być gotowy w kwietniu

Facebook Twitter

Familok na Paruszowcu, ten którego remont zamknął się w kwocie ponad 15 milionów złotych jest już na ukończeniu. Z ponad stuletniego budynku zostały tylko ściany zewnętrzne. Wnętrza - w całości - jest nowe.

Familok na Paruszowcu

Familok na Paruszowcu prawie gotowy. Kto w nim zamieszka?

Pod koniec kwietnia planujemy oddać do użytku całkowicie przebudowywany od trzech lat familok przy ulicy Przemysłowej w dzielnicy Paruszowiec – zapowiedziała w porannej rozmowie w Radio 90 Joanna Fojcik dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Rybniku. Ze starego familoka pozostały jedynie ściany zewnętrzne, środek to mieszkania modułowe. Ze względu na technologię koszt inwestycji wynosi 15 mln złotych:

Radio 90:  Ile to będzie mieszkań?

Joanna Fojcik: Dziesięć.

Radio 90: Jak to podzielimy, to jedno mieszkanie warte półtora miliona?

Joanna Fojcik:  Być może. Natomiast trzeba zwrócić uwagę na to, że to są bardzo nowatorskie, nowoczesne rozwiązania jak na budownictwo komunalne w Rybniku. Będzie tam wentylacja mechaniczna z rekuperacją, gazowa pompa ciepła. Mieszkania są naprawdę dobrze wyposażone, także rozwiązania techniczne są naprawdę na wysokim poziomie.

Radio 90: Kiedy koniec inwestycji?

Joanna Fojcik: Zakładamy, że to będzie gdzieś mniej więcej koniec kwietnia. W tej chwili trwają prace już wykończeniowe łazienek, pomieszczeń.

Radio 90: Kto znajdzie się w gronie tych szczęśliwców, którzy tam zamieszkają?

Joanna Fojcik: Szczerze? Trudno mi w tej chwili na te pytanie odpowiedzieć. Zakładam, że mieszkania będą tak samo przyznawane bądź z listy, bądź jakiś takich zasad ogólno przyjętych w Rybniku.

Joanna Fojcik, dyrektor ZGM

Zmodernizowany budynek wtopiony jest w osiedle starych familoków. Porannego gościa pytaliśmy, kiedy przyjdzie czas na ich remont?

Joanna Fojcik: Myślę o reszcie. Chcę podejść do tematu dość strategicznie, właśnie jeśli chodzi o Przemysłową i w tej chwili mam na biurku listę wszystkich budynków, które się tam mieszczą, łącznie z listą, ilością lokatorów, ilością mieszkań zajętych ilością wyroków do eksmisji. Także chcę przeanalizować całą strategię i kolejność wykonywania remontów do kolejnych budynków. W tym roku najprawdopodobniej wykonamy dokumentację na kolejny budynek, natomiast będzie to już dokumentacja, która będzie obejmowała remont w formie bardziej tradycyjnej. Jaka to będzie kwota? To będzie bardzo ciekawe do porównania. To są rzeczy, które też nie będą tanie.

A cała rozmowa Arkadiusza Żabki do zobaczenia TUTAJ.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024