Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Śnieg ciągle sypie, zablokowane trasy w regionie [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

Nieprzejezdne drogi, zasypane chodniki. Od rana informujecie nas o utrudnieniach na trasach regionu. Kiedy przestanie sypać? Z każdą godziną popołudnia temperatura będzie wyższa, a opady śniegu przejdą w śnieg z deszczem i deszcz. Aktualne prognozy pogody w Radiu 90 dwa razy na godzinę, po każdych wiadomościach i 20 minut po pełnej godzinie.

Godzina 15:30

Poprawiła się sytuacja na głównych drogach regionu. Jezdnie są czarne, lub zalega na nich rozjeżdżony śnieg. Jednak na bocznych drogach leży gruba warstwa śniegu. – Zapraszam do Rydułtów zobaczyć boczne drogi, to parodia odśnieżania – pisze do nas słuchacz Pan Zenon.


Na Śląsku Cieszyńskim tiry w Trójwsi już nie utrudniają ruchu. Chwilowe utrudnienia panują na drodze ekspresowej S52 w rejonie stacji paliw w kierunku granicy z Czechami w Cieszynie. Tam tir wpadł do rowu. Niebawem wprowadzone będzie częściowe zwężenie ruchu, który odbywać się będzie lewym pasem z uwagi na wyciąganie pojazdu przez pomoc drogową.

Godzina 12:55

Zablokowane trasy także w Jastrzębiu, przedpołudniem 3 tiry utknęły na ulicy Pszczyńskiej, blokując wjazd w stronę centrum. Były też kolizję, po 10.00 na Mazowieckiej zdarzyły się dwa auta, na Piłsudskiego samochodów dostawczy wpadł w poślizg na rondzie i wypadł z jezdni. W ciągu całej minionej doby na jastrzębskich drogach doszło do 4 kolizji.

Godzina 12:40

Jak powiedział nam Dariusz Jaroszewski, rzecznik policji w Rybniku udało się odblokować ulicę Gliwicką w Golejowie, Nową w Jankowicach i Raciborską w Rybniku, na wysokości kolonii Beata. We wszystkich tych miejscach na podjazdach utknęły tiry. Problemy wciąż na ulicy Wodzisławskiej w Świerklanach, na miejscu są policjanci.

Godzina 12:20

W Radiu 90 sprawdzamy teraz drogi na Śląsku Cieszyńskim.  Z naszych wiadomości wiecie już, że ciągnik siodłowy wpadł do rowu na drodze ekspresowej S52 przy stacji benzynowej, tuż przed granicą z Republiką Czeską. Tam mogą być utrudnienia w momencie wyciągania pojazdu. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji mówi o lokalnych utrudnieniach, ale wszystkie główne trasy na Śląsku Cieszyńskim są przejezdne:

Zablokowanych nie ma, ale rzeczywiście miejscowo są utrudnienia, gdzie ruch był kierowany przez policjantów, z racji tego, że większe pojazdy, przeważnie tiry, gdzieś pod górkę stawały. Było tak w Cieszynie, tam przy rondach, ulica Katowicka, w Dębowcu na Rajskiej samochód osobowy w rowie wylądował, w Cieszynie na wiadukcie kolizja była, w Wiśle- Głębce też ford wylądował w zaspie. Nie wszystkie zdarzenia są zgłaszane (…).

Słuchacze informują też o problemach na przejściu granicznym w Cieszynie- Boguszowicach. Tam- podobnie jak w innych miejscach regionu- z podjazdami nie radzą sobie samochody ciężarowe.

Godzina 12:05

Na wiślance auta stoją na pasie w stronę Beskidów. DK 81 w Warszowicach to kolejne miejsce w regionie z blokadą drogi. Sprawdzamy informacje od naszych słuchaczy, jak powiedział nam Szymon Czysz z policji w Pszczynie, na pawłowickim odcinku wiślanki nie doszło do żadnego drogowego zdarzenia, problemem są tiry, które nie radzą sobie z podjazdami. Na miejsce mają właśnie dojeżdżać służby drogowe z piaskiem i solą, tak by udrożnić miejsce.

Tiry blokują też ulicę Nową w Jankowicach. Droga jest nieprzejezdna w obu kierunkach. Na miejscu są już policjanci, którzy próbują udrożnić ruch w tym miejscu. Podobnie jest na skrzyżowaniu ulic Wodzisławskiej z 3 Maja w Świerklanach – tu też na trasie utknął tir.

I jeszcze jedno miejsce zakorkowane z powodu tira, który utknął na drodze, jak informuje nasza słuchaczka- to ulica Raciborska w Rybniku, trasa Rybnik- Racibórz, na wysokości Kolonii Beata.

Godzina 12:00

Zakorkowana jest ulica Gliwicka w Rybniku, na wysokości Golejowa utknął tir, kierowca nie jest w stanie podjechać pod górkę. W rybnickiej komendzie policji zapewniają, że robią co mogą by jak najszybciej udrożnić ruch na tej trasie, ale warunki są bardzo trudne.

Godzina 11:20

Nieprzejezdna ulica Gajowa na granicy Pszowa i Rydułtów. Tam w śnieżną pułapkę wpadł tir, który próbował zawrócić. Do poważnej kolizji doszło także przed południem na drodze ekspresowej S52 tuż przed Cieszynem. Tutaj tir skręcający na podjazd stacji benzynowej wjechał w rów. Wpadł do niej cały ciągnik i większa część naczepy. Mogą być problemy z przejazdem w kierunku granicy z Czechami w momencie wyciągania samochodu z rowu.

Jeśli wiecie o utrudnieniach na trasach przesyłajcie informacje i zdjęcia na naszą platformę DAJ ZNAĆ na www.radio90.pl

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj