Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Śnięte ryby w Rudzie. Ile kilogramów martwych ryb wyłowiono? [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

To nie jest dobra informacja. Śnięte ryby w Rudzie w miejscowości Rudy zauważono w dniu wczorajszym. Do dnia dzisiejszego wyłowiono z rzeki już kilkadziesiąt kilogramów martwych okazów.

Śnięte ryby w Rudzie
fot. poglądowe

Wcześniej podawaliśmy: śnięte ryby w Rudzie, w miejscowości Rudy Raciborskie.  O tym, że martwe okazy pojawiły się w wodzie wczoraj pisaliśmy już w naszym portalu. Teraz już wiemy: łącznie z rzeki wyłowiono około 50 kilogramów ryb.

Pierwszy śnięte ryby zauważył jeden z mieszkańców. Wezwani na miejsce strażacy znaleźli 20 sztuk. Na miejscu pojawili się także inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, którzy pobrali próbki wody do badań. W trakcie monitorowania rzeki ratownicy wspólnie z pracownikami Wód Polskich zauważyli kolejne martwe ryby i w sumie zebrano ich około 50 kilogramów. Badana jest przyczyna, ale jak nieoficjalnie usłyszeliśmy: może nią być niskie stężenie tlenu w wodzie. Przypomnę, że właśnie taki był powód śniecia ryb w połowie lipca w rzece Odrze po czeskiej stronie granicy, te ryby przypłynęły do nas i na wysokości Chałupek wyłowiono ich półtorej tony.

Raciborscy strażacy zostali wezwani na miejsce, gdzie odnaleziono pierwsze martwe okazy wczoraj (16.08.) o 20.00. Jeden z mieszkańców zauważył w rzece śnięte ryby. Znaleziono ich tam 20 sztuk. Na miejscu pojawili się także inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, którzy już wczoraj pobrali próbki wody do badań. Strażacy sprawdzili rzekę w kierunkach na Rybnik i Kuźnię Raciborską. Wówczas kolejnych śniętych ryb na Rudzie już nie znaleziono.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj