Taki był sportowy weekend

Wyniki i relacje z rozgrywek sportowych, jakie odbyły się w regionie podczas mijającego weekendu (16.-18.11.). Przygotowane wspólnie z Tygodnikiem Rybnickim. Na antenie Radia 90 w każdą niedzielę od 18.00. Sprawdź, dowiedz się więcej, bądź na bieżąco!

• siatkówka

Trwa dobra passa rybnickich siatkarzy. W 8. kolejce zmagań o mistrzostwo II ligi siatkarzy Volley Rybnik zmierzył się na swoim parkiecie z ekipą Delic-Pol Częstochowa. Rybniczanie do tego pojedynku przystępowali po zwycięstwach nad Gwardią Wrocław i Rafako Racibórz. Kibice wierzyli, że ta dobra passa zostanie podtrzymana. I nie zawiedli się. Siatkarze Volleya potwierdzili, że ich forma wzrasta. Imponuje szczególnie gra w bloku. Ostatecznie podopieczni Włodzimierza Madeja wygrali 3:0 w setach do 15., 31., i 18. Dzięki tej wygranej Volley jest 4. w tabeli.
Swój mecz wygrali również siatkarze Rafako Racibórz, którzy na wyjeździe ograli Opolską Politechniką 3:1 i w ligowej tabeli są oczko wyżej od rybniczan.

Rundę jesienną kontynuują piłkarze zmagający się o mistrzostwa A klasy podokręgu Rybnik. Bardzo ciekawie było na stadionie w Radziejowie, gdzie miejscowy MKS grał z Jankowickim Orłem. Kibice zobaczyli aż 10 bramek a miejscowi cieszyli się z wygranej 7:3. Po bramkach Błanika, Wróblewskiego, Głóda i Halszki Radziejów prowadził już 4:0. Potem zaczęli strzelać również goście. Zdołali wyciągnąć wynik na 4:2 ale później byli już bezradni w starciu z bardzo ofensywnie grającymi piłkarzami MKS.
W ligowej tabeli prowadzi Gwiazda Skrzyszów, która wyprzedza Start Mszanę.
A klasowe drużyny mają jeszcze zaplanowaną jedną kolejkę. W weekend 24-25 listopada najciekawiej zapowiadają się pojedynki pomiędzy liderem i Startem Godów oraz dwoma ostatnimi ekipami tabeli Borowikiem Szczejkowice i Iskrą Rowień.

• 3 grupa klasy okręgowej

W 3. grupie klasy okręgowej, w której występuje najwięcej drużyn z naszego regionu swój zaległy mecz rozegrały drużyny z Ruptawy i Krzyżanowic. Zdecydowanym faworytem tej potyczki byli ci drudzy. Ekipa gospodarzy z Ruptawy okupuje wszak ostatnie miejsce w tabeli. Krzyżanowice z roli faworyta wywiązały się bardzo dobrze i wygrały 3:1. Dzięki temu przerwę zimową spędzą na fotelu wicelidera. Najlepszą jesień miała ekipa z Nędzy, która w 15 kolejkach uzbierała 37 punktów i o 6 wyprzedza właśnie Krzyżanowice. Do walki o awans na wiosnę powinni się jeszcze włączyć piłkarze z Gaszowic, Pszowa i Lubomi.
Klasa okręgowa wznowi rozgrywki 23 marca.

• klasa okręgowa, grupa pierwsza

W zaległym spotkaniu klasy okręgowej grupy 1, zmierzyły się ze sobą rezerwy Energetyka ROW Rybnik z rezerwami Rozwoju Katowice. Goście wygrali ten mecz 3:0.
Podopieczni Rafała Mitury już po 8 minutach przegrywali 1:0 po trafieniu Damiana Sadowskiego, który wygrał przebitkę ze stoperem i umieścił piłkę w siatce. Drugą bramkę rybniczanie stracili po kuriozalnym błędzie Mirosława Kuczery, bramkarza Energetyka II ROW, który po strzele z 30 metra tak niefortunnie łapał piłkę, że ta w końcu wpadła do siatki. Przy trzeciej bramce dla Rozwoju Kuczera też się nie popisał.

A co o spotkaniu sądzi trener rezerw Energetyka ROW Rybnik Rafał Mitura?