Volley Rybnik przegrał po walce. „Szkoda tego meczu”

Zacięte spotkanie siatkarzy Volleya Rybnik. W ostatniej kolejce zmierzyli się z trzecią w tabeli Avią Solar Sędziszów Małopolski.

volley rybnik

Mecz przegrali po tie-breaku 2:3. W dwóch pierwszych setach góra byli goście, ale zwyciężali dopiero na przewagi, kolejne dwa sety należały do zespołu z Rybnika, a piąta zakończyła się zwycięstwem Avii 16:14.

Walczyliśmy z całych sił, ale rywali był dzisiaj minimalnie lepszy

– mówił po meczu przyjmujący Volleya Beniamin Granieczny.

Beniamin Granieczny: Szkoda tego meczu. Nie da się ukryć, że mieliśmy tutaj swoje szanse. Szkoda początku, bo tam tak naprawdę sama końcówka zadecydowała o wyniku. Później udało się pociągnąć, liczyłem, że pójdziemy na fali po dwóch wygranych setach, trzecim i czwartym. No ale niestety nie udało się. Daliśmy z siebie wszystko. Na tyle wystarczyło. Dwie piłki na drugą stronę i wynik by był zupełnie inny czy w pierwszym, czy w drugim, czy też piątym secie. Myślę, że troszkę szczęścia zabrakło. Taka jest prawda siatkówki, że szczęście sprzyja lepszym. Nam tego dzisiaj zabrakło.

Beniamin Granieczny

Dodajmy, że swój mecz przegrali też siatkarze Akademii Talentów Jastrzębski Węgiel, którzy na wyjeździe ulegli Karpatom Krosno 1:3.