Siatkarze TS Volley Rybnik z kolejną wygraną na koncie

Mamy swoje problemy kadrowe, ale najważniejsze, że wygrywamy - podkreślają zawodnicy TS Volley Rybnik.

Siatkarze TS Volley Rybnik z kolejnym zwycięstwem na koncie. W ostatniej kolejce spotkań drugiej ligi rybniczanie pokonali w swoje hali Spartę Kraków 3:2. W spotkaniu grali nierówno i o zwycięstwo musieli walczyć w piątym secie. Tie-break wygrali jednak pewnie 15:10. Mamy swoje problemy kadrowe ale ważne, że wygrywamy – mówił po spotkaniu przyjmujący Volleya, Mateusz Kukulski:

Mateusz Kukulski: Z jednej strony możemy się cieszyć, że wzięliśmy rewanż za pierwszy mecz, gdzie przegraliśmy 3:2, ale myślę, że dzisiaj spokojnie mogliśmy to zamknąć w czterech setach i zdobyć trzy punkty. Trochę słabiej z technicznej strony zagraliśmy, trochę nieporozumień i szczególnie ten czwarty set nam uciekł. W tym momencie jeden libero nam wypadł, nie mamy możliwości rotacji na tej pozycji, na przyjęciu też mamy swoje problemy, próbujemy to z meczu na mecz poskładać, ale nie jest łatwo, jak w każdym meczu wychodzimy w innym ustawieniu.

Nie zagraliśmy rewelacyjnie ale liczy się zwycięstwo – potwierdza trener Volleya, Wojciech Kasperski:

Wojciech Kasperski: Nie chce mówić, że to był taki mecz, który powinniśmy wygrać 3:0, bo w tej lidze każdy przeciwnik da nas jest trudny, z każdym walczymy. Raz się uda wygrać mecz za trzy, a raz trzeba po prostu trochę więcej czasu. Ale dla nas najważniejsze jest to, że mamy mecz do przodu

Wojciech Kasperski Volley Rybnik r90

Dodajmy, że swój mecz przegrał nasz inny drugoligowiec, Akademia talentów Jastrzębski Węgiel uległa na wyjeździe Błękitnym Ropczyce 0:3, a drugoligowy zespół kobiet Sari Żory przegrał wyjazdowy mecz z Chełmcem Wałbrzych 1:3.