Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sportowo, twórczo i turystycznie. Biblioteka zaprasza na „Wakacje w powiecie”

Facebook Twitter

Powiatowe EURO w piłce nożnej, gminne warsztaty robotyki i programowania LEGO oraz wycieczka szlakiem wież widokowych - tak zapowiadają się „Wakacje w powiecie”, organizowane dla dzieci i młodzieży przez raciborską bibliotekę we współpracy z Starostwem Powiatowym w Raciborzu.

Piłkarskie emocje EURO 2020 na wielkich stadionach. Tymczasem, na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 4 w Raciborzu odbędzie się turniej Powiatowego EURO w piłce nożnej. Zapowiadają się nie mniejsze emocje! O mistrzostwo zagrają drużyny reprezentujące wszystkie gminy powiatu raciborskiego. W składach młodzi piłkarze w wieku od 8 do 10 lat. Pierwszy gwizdek wybrzmi 19 lipca o godzinie 10.00, kolejne mecze odbędą się 21 i 23 lipca. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 lipca.

W sierpniu dzieci i młodzież sprawdzą się w roli programistów na zestawach LEGO Mindstorms. Klocki Lego Mindstorms to nie tylko kształtowanie sprawności manualnej, ale także nauka robotyki i programowania oraz wykorzystanie praktycznych wiadomości w dziedzinie sterowania stworzonymi przez dziecko konstrukcjami przy użyciu unikalnego oprogramowania oraz technologii bezprzewodowej łączności Bluetooth lub Wi-Fi. Zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 16 lat w dwóch grupach wiekowych – dla dzieci od 7 do 10 lat oraz dla młodzieży – od 11 do 16 lat. Warsztaty robotyki i programowania LEGO odbędą się we wszystkich gminnych bibliotekach powiatu w dniach 9, 10, 11 i 12 sierpnia. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 lipca.

Na zakończenie bibliotecznych „Wakacji w powiecie” odbędzie się wycieczka dla dzieci i młodzieży trasą powiatowych atrakcji i wież widokowych. W programie wycieczki: platforma widokowa i tężnia solankowa w Pietrowicach Wielkich, farma wiatrowa, pałac w Tworkowie (wieża widokowa), platforma widokowa w Pogrzebieniu oraz ruiny pałacu w Łubowicach, gdzie wyprawa zakończy się pożegnalnym ogniskiem. Zgłoszenia przyjmowane są do 22 sierpnia.

Szczegółowe informacje:

Gdzie się zapisać?

  • Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla w Raciborzu
  • Gminna Biblioteka Publiczna w Kornowacu z/s w Kobyli
  • Gminna Biblioteka Publiczna w Krzanowicach
  • Gminna Biblioteka Publiczna w Rudniku
  • Gminna Biblioteka Publiczna w Krzyżanowicach
  • Gminna Biblioteka Publiczna w Pietrowicach Wielkich
  • Gminna Biblioteka Publiczna w Nędzy
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Kuźni Raciborskiej

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 lipca 2021