Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Sprawa jest delikatna”. Co naprawdę wykopano w Rybniku, na terenie jednej z posesji?

Facebook Twitter

To były szczątki płodu - ucina dziś spekulacje Prokuratura Okręgowa w Gliwicach. Od wczoraj, wszyscy mieszkańcy zadają sobie pytanie co tak naprawdę wykopano w Rybniku.

Śmiertelny wypadek na torach, Zwłoki mężczyzny wyłowiono z Odry w Chałupkach, Co wykopano w Rybniku?

Szczątki płodu odkryto na jednej z posesji w Rybniku. Jak ustalono doszło do poronienia, kobieta przebywa w szpitalu. Nikomu nie postawiono zarzutów. Mówi Joanna Smorczewska rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska: Te szczątki zostały zabezpieczone do przeprowadzenia sekcji zwłok. Sekcja zostanie przeprowadzona w Zakładzie Medycyny Sądowej  w Katowicach. W sprawie wszczęto wstępnie postępowanie dotyczące przestępstwa polegającego na ewentualnym udzieleniu pomocy kobiecie ciężarnej do przerwania ciąży z naruszeniem przepisów ustawy. Kobieta, która poroniła przebywa obecnie w szpitalu. Natomiast w chwili obecnej nikomu w sprawie nie przedstawiono zarzutów, nikt też nie został zatrzymany.

Szczątki płodu wykopano w Rybniku. Kobieta jest w szpitalu

Sprawa jest delikatna – podkreśla prokurator Smorczewska:

Joanna Smorczewska: To jej dobro jest również dla nas najwyższym priorytetem, dlatego też wszelkie informacje dotyczącego tego jak te informacje zostały przekazane organom ścigania, jakie czynności były wykonywane, pozostają na etapie śledztwa i tajemnicy.

Ze względu charakter sprawy i dobro pokrzywdzonej prokuratura nie mówi o szczegółach tej sprawy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2024