Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Joanna Fojcik, przez wiele lat związana z Rybnikiem została nowym konsultantem wojewódzkim

Facebook Twitter

Joanna Fojcik przez wiele lat pracowała w rybnickim szpitalu. Właśnie została mianowana konsultantem wojewódzkim.

Joanna Fojcik i Marek Wójcik wojewoda śląski
Fot. Urząd Wojewódzki w Katowicach

Przez wiele lat była zatrudniona w szpitalu psychiatrycznym w Rybniku – a teraz powołana została  na stanowisko wojewódzkiego konsultanta w dziedzinie pielęgniarstwa psychiatrycznego. Mowa o Joannie Fojcik, rybniczance, doktor nauk o zdrowiu. To osoba doskonale znana w rybnickim środowisku medycznym.

Joanna Fojcik, przez wiele lat pracowała w szpitalu psychiatrycznym w Rybniku, gdzie pełniła funkcję dyrektora do spraw pielęgniarstwa. Obecnie jest pielęgniarką koordynującą w Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach a także wykładowcą w Zakładzie Pielęgniarstwa Psychiatrycznego i Neurologicznego w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Joanna Fojcik to autorka programu edukacji zdrowotnej dla pacjentów hospitalizowanych w oddziałach psychiatrii sądowej. Prowadzi również badania naukowe.

Teraz do jej zadań należeć będzie między innymi: kontrola dostępności świadczeń zdrowotnych oraz realizacji kształcenia i doskonalenia zawodowego. Dodajmy, że konsultant wojewódzki to organ doradczy. Powołanie na pięcioletnią kadencję, Joanna Fojcik odebrała z rąk wojewody śląskiego Marka Wójcika.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024