Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Strażackie manewry w Czerwionce-Leszczynach [FOTO]

Facebook Twitter

13 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych wzięło udział w manewrach ratowniczych, jakie wczoraj (25.11.) odbyły się na terenie Czerwionki-Leszczyn.

Strażackie manewry w Czerwionce
fot. PSP Rybnik

Pozorowanych było 6 zdarzeń, nad wykonaniem których czuwali zawodowi strażacy z Rybnika Knurowa i Raciborza. A szkolili się strażacy-ochotnicy ze Szczerbic, Łukowa Śląskiego, Świerklan, Pstrążnej, Żytnej, Lysek, Palowic, Jejkowic, Stanowic, Przegędzy, Książenic, Leszczyn i z Dębieńska Wielkiego.

Zadania, w jakich musieli wykazać się umiejętnościami to m.in. pożar pomieszczenia na parterze z osobą poszkodowaną wewnątrz, wypadek samochodowy z osobą poszkodowaną uwięzioną wewnątrz, zerwana linia średniego napięcia która zawisła na drzewie i samochodzie (osoba wewnątrz pojazdu). Trzeba było też uratować mężczyznę przysypanego piaskiem na terenie asfaltowni w Bełku; ćwiczono potrzebę samoratowania, w tym przypadku to strażak został uwięziony w czasie pożaru. Ostatnia interwencja w czasie ćwiczeń to osoba przygnieciona drzewem w czasie spaceru w lesie.

Strażackie manewry w Czerwionce

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2024