Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Rybnik, Żory: Strzały podczas zatrzymania

Facebook Twitter

Pijany kierowca potrącił rybnicką policjantkę, gdy ta próbowała zatrzymać samochód. Policjanci musieli oddać strzały, by zatrzymać kierowcę. 

Tuż przed północą rybniccy policjanci nieoznakowanym pojazdem w Czerwionce-Leszczynach zauważyli volkswagena golfa, którego kierujący popełnił wykroczenie. Pojazd nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. W pewnym momencie uderzył w znak drogowy. Wtedy została potrącona policjantka, która wysiadła z radiowozu i próbowała zatrzymać kierowcę. Mimo iż funkcjonariusze oddali strzały w kierunku pojazdu, kierowca dalej uciekał.

Przez Szczejkowice dotarł do Żor, wówczas do akcji włączyli się żorscy policjanci. Tam na rynku wysiadł pasażer, który w bocznej uliczce został zatrzymany przez żorskich policjantów. Kierowca porzucił auto w Żorach i pieszo dotarł na dworzec autobusowy. Gdy próbował odjechać taksówką, został zatrzymany przez patrol policji. 28-letni kierowcę golfa był pijany oprócz 1 promila w organizmie, posiadał również czynny zakaz prowadzenia pojazdów. 36-letni pasażer również został zatrzymany. O ich dalszym losie zdecyduje sąd. Policjantka, która została potrącona, odniosła niegroźne obrażenia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj