Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Styczeń w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Polecamy początek roku

Facebook Twitter

Kino, teatr, przedstawienia dla dorosłych i młodych widzów, także ciekawe propozycje na ferie. Teatr Ziemi Rybnickiej poleca się w styczniu, już jutro (2.01) "Kino nie tylko dla Seniora".

fot.pixabay.com

2.01.2023, godz. 13:00. Kino nie tylko dla Seniora: “W rytmie rumby”. Seans filmowy.

6.01.2023, godz. 19.00. „Niemy kelner”, spektakl komediowy w świetnej obsadzie aktorskiej!
Kompania Teatralna zaprasza Państwa do pokoju w dziwnym hotelu z dwoma co najmniej dziwnymi gangsterami, gdy na zewnątrz zaczai się świat w postaci tajemniczego „dyspozytora”. Jakże eksploatowany obecnie, zapowiadany już dawno przez Orwella, wszechobecny Wielki Brat. Para typów podejrzanego autoramentu to intrygujący motyw zarówno filmowy jak i literacki. U Becketta: Vladimir i Estragon, u Quentina Tarantino? A proszę, chociażby w Pulp Fiction: pamiętacie taniec Travolty, psalmy głoszone przez Samuela L. Jacksona, czy też zegarek skrzętnie przechowany w-i po- ojcu Bruce’a Willisa..? Tarantino odrobił lekcje… my je sprawdzamy… wy ocenicie… dzięki bohaterom Niemego Kelnera, Benowi i Gusowi, Tarantino przedarł się wreszcie na scenę, tu, w Polsce. Komedia, groteska, thriller- decyzja należy do Was. Zapnijcie pasy… dbamy o Wasze bezpieczeństwo i poczucie humoru. Autor: Harold Pinter. Reżyseria: Wojciech Malajkat. Obsada: Piotr Szwedes i Mikołaj Roznerski.

image description

8.01.2023, godz.14.30. Kościół w Rybnickiej Kuźni, Kuźnicka 10. Koncert Świąteczno-Noworoczny. Wystąpią: Rafał Kozik, zespół wokalny 6 na 6, Miejska Orkiestra Dęta Rybnik oraz soliści MOD. Wstęp wolny.

8.01.2023, godz. 16.00. i 19.00. „Rybnicka Opowieść Wigilijna”, spektakl wg pomysłu i w reżyserii ks.Marka Norasa

To radosne spotkanie pasjonatów sztuki teatralnej i zaproszonych gości, którzy pragną zachęcić do wspólnego i radosnego świętowania okresu Bożego Narodzenia. W spektaklu bierze udział kilku znanych rybniczan z prezydentem Piotrem Kuczerą na czele, a pomysłodawcą wydarzenia, odpowiedzialnym także za scenariusz i reżyserię jest ks. Marek Noras, proboszcz parafii Matki Bożej Bolesnej czyli popularnego rybnickiego starego kościoła. W spektaklu muzykę na żywo wykona zespół Carrantuohill, a zatańczy dla nas grupa Salake. Po spektaklu odbędzie się zbiórka na rzecz Fundacji Mali Wspaniali wspierającej rozwój rybnickiej pediatrii.
Ebenezer Scrooge, główny bohater książki Karola Dickens`a, wraca w Wigilię Bożego Narodzenia po pracy do domu. Tutaj zjawia się duch jego wspólnika, Jakuba Marley’a, który ostrzega: jeśli Scrooge się nie zmieni, po śmierci czeka go wieczna męka. Marley zapowiada odwiedziny trzech innych duchów, dzięki którym los starego skąpca może się odmienić. Duchy rzeczywiście przybywają i ukazują Ebenezerowi przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Po tych wizytach stary skąpiec zmienia się…

OBSADA: Scrooge: ks. Marek NORAS, Bob: Przemysław GRYCMAN, Fred: ks. Jakub DĄBROWSKI, Mary: Gabriela KARMASZ, Elizabeth: Katarzyna WIECZOREK, Stróż nocy: Aleksandra KLYTA, Marley: Roman KURZEJA, Duch Minionych Wigilii: Elżbieta LISZKA, Duch Tegorocznej Wigilii: Katarzyna MUSIOŁ, Duch Przyszłej Wigilii: Beata KURZEJA, Stary Fazi: Sebastian MUSIOŁ, Żona Faziego: Agnieszka AUGUSTOWSKA, Żona Boba: Mirosława GRYCMAN, Mary: Milena WAŁACH, Tom: Mateusz GRYCMAN, Sophia: Zofia KLYTA, Agnes: Martyna AUGUSTOWSKA, Grabarz 1: Piotr KUCZERA, Grabarz 2: Janusz KOPER, Żona Freda: Agnieszka SKUPIEŃ. Narrator: Michał WOJACZEK oraz Joanna Koćwin, Alicja Koćwin, Alicja Kurzeja, Scenariusz i reżyseria: ks. Marek NORAS. Muzyka: Carrantuohill. Taniec: Salake. Czas trwania 90 min. Bilety: 20 zł.

9.01.2023, godz. 13.00. Kino nie tylko dla Seniora: „Jak Bóg da”

Tommaso to ceniony rzymski kardiochirurg. I ateista. Wraz z żoną Carlą i dwójką dorosłych już dzieci tworzą modelową, nowoczesną, mieszczańską rodzinę. Gdy ich syn zapowiada, że ma rodzinie coś ważnego do powiedzenia, ojciec jest przekonany, iż jego latorośl ma zamiar wyznać im, że jest gejem. W końcu przychodzi dzień „coming outu” i Andrea wyznaje: „Postanowiłem zostać… księdzem”. Tu kończy się tolerancja i otwartość ojca. Jego osobistym wrogiem staje się charyzmatyczny ksiądz Pietro, który zdaniem chirurga namieszał jego synowi w głowie. Tommaso przygotowuje iście szatański plan…

9.01.2023, godz. 19.00. DKF Ekran: Pięć diabłów

Vicky ma dar odtwarzania i przechowywania zapachów. Dzięki niemu poznaje losy swojej rodziny. Reżyseria – Léa Mysius. Scenariusz – Léa Mysius / Paul Guilhaume. Gatunek – dramat / komedia. Produkcja – Francja. Czas trwania: 1 godz. 36 min.

13.01.2023, godz. 8.15. Mała Akademia Filmowa. Projekcja filmu „Infinite Storm” poprzedzona wykładem. Projekcja przeznaczona dla młodzieży z klas 7 i 8 szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych. Bilety: 10 zł. Rezerwacje grupowe: [email protected]

13.01.2023, godz. 19.00, „Byk”. Spektakl wg tekstu Szczepana Twardocha. W roli głównej Robert Talarczyk

„Byk”na podstawie tekstu Szczepana Twardocha to drugi po „Pokorze” tekst dramatyczny autora bestsellerowych powieści m.in „Króla”, „Morfiny” i „Dracha”. Bohaterem monodramu jest Robert Mamok (na scenie Robert Talarczyk), który w dwóch językach, po polsku i po śląsku zmaga się z własną tożsamością klasową i etniczną. Wyreżyserowany przez Talarczyka i Twardocha obraz to opowieść o mężczyźnie w kryzysie, który mocuje się ze swoją winą i słabościami, waży sukcesy i klęski, konfrontuje się z wagą rodzinnej tajemnicy, z brzemieniem surowego, śląskiego wychowania, z rozpaczą, gniewem i goryczą. Reżyserzy do współpracy zaprosili twórcę prestiżowych scenografii filmowych („Ida”, „Zimna Wojna”, „Jesteś bogiem”, „W ciemności”), Marcela Sławińskiego oraz kompozytora Aleksandra Nowaka, autora muzyki operowej m.in. do „ahat ilī – Siostra bogów” (libretto: Olga Tokarczuk), „Drach. Dramma per musica”, „Pokora. Dramma giocoso” (libretta: Szczepan Twardoch). GŁÓWNY PRODUCENT: STUDIO teatrgaleria. KOPRODUCENCI: Fundacja Teatru Śląskiego „Wyspiański”, Teatr Łaźnia Nowa, Instytut im. Jerzego Grotowskiego. PARTNER: Teatr Korez. UWAGA! Spektakl przeznaczony jest dla osób pełnoletnich, które ukończyły 18 rok życia.

image description

15.01.2023, godz. 17.00. 6.Śląski Festiwal Operetki: Operetkowa lista przebojów
Zapraszamy na szósty Śląski Festiwal Operetki pod tytułem „Operetkowa Lista Przebojów”. Wystąpią znakomici soliści: Natalia Winnik – mezzosopran, Anna Obrączka – sopran koloraturowy, Stanisław Zyskowski – tenor, Sylwester Targosz-Szalonek – tenor oraz Orkiestra Filharmonii Rybnickiej pod dyrekcją Krzysztofa Dziewięckiego. Kierownikiem artystycznym i dyrektorem festiwalu jest Sylwester Targosz-Szalonek. Bilety: 70 zł w przedsprzedaży do 31.12.2022 | 90 zł od 1.01.2023 | 3 dwuosobowe wejściówki

16.01.2023, godz.10.00-13.00. Ferie z Teatrem: Otwarte warsztaty teatralne
Prowadzenie: Mateusz Suchan.

16.01.2023, godz. 13.00. Kino nie tylko dla Seniora: „Księgarnia w Paryżu”
Życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia.

16.01.2023, godz. 19.00. DKF Ekran: Piękny poranek
Sandra, młoda samotna matka, regularnie odwiedza swojego chorego ojca. Razem z rodziną walczy, by zapewnić mu odpowiednią opiekę. W tym samym czasie ponownie nawiązuje kontakt z Clémentem, dawno nie widzianym przyjacielem. Choć mężczyzna nie jest wolny, zaczynają namiętny romans… Scenariusz i reżyseria – Mia Hansen-Løve. Gatunek – melodramat. Produkcja – Francja / Niemcy. Czas trwania: 1 godz. 52 min.

17.01.2023, godz.17.00-20.00. Ferie z Teatrem: Otwarte warsztaty teatralne
Prowadzenie: Adrianna Koźlik.

17.01.2023, 18.00. Ferie z Teatrem: Pan Magiczny Show – pokaz iluzji dla całej rodziny
Wystąpią: Pan Magiczny, czyli Sebastian Grabowski – Mistrz Polski w iluzji scenicznej i jego urocza Partnerka – Pani Ballonowa.

Pan Magiczny, czyli Sebastian Grabowski – Mistrz Polski w Iluzji Scenicznej. Artysta, który występował niejednokrotnie na scenach Anglii, Niemiec, Francji, Holandii, a nawet w Wietnamie i Kambodży! Część widzów może go kojarzyć z programu Mam Talent, gdzie dał popis swoich iluzjonistycznych umiejętności. Pan Magiczny Show to spektakl pełen śmiechu, magii i niesamowitości, który angażuje całą publiczność dzięki trikom pokazywanym w takt muzyki.

19.01.2023, godz.10.00-13.00. Ferie z Teatrem: Otwarte warsztaty teatralne
Prowadzenie: Mateusz Suchan.

22.01.2023, godz. 16.00, Gwara śląska na wesoło. XVIII Powiatowy Turniej Kabaretowy Kół Gospodyń Wiejskich powiatu rybnickiego

Rywalizacja będzie przebiegać w kategoriach: 1. scenka kabaretowa: Jo zrobia to za cia”. 2. piosenka o powstaniach śląskich. 3.Kołoczki. Prowadzenie: Czesław Żemła.

23.01.2023, godz.10.00-13.00. Ferie z Teatrem: Otwarte warsztaty teatralne
Prowadzenie: Mateusz Suchan.

23.01.2023, godz. 13.00. Kino nie tylko dla Seniora: „Lombard”
Ulice szare, dzielnica biedna, a w tym wszystkim para kolorowych ptaków. Charakterna Jola i pomysłowy Wiesiek od lat prowadzą jeden z największych lombardów w Europie. Biznes, który niegdyś cieszył się sporym powodzeniem, dziś podupada. Czy coraz bardziej skonfliktowanej parze uda się uniknąć bankructwa i odbudować relację? Sprawdźcie, czy można odnaleźć miłość wśród sterty kabli.

23.01.2023, godz. 19.00. DKF Ekran: Lunana. Szkoła na końcu świata
Początkujący piosenkarz, który mieszka z babcią w stolicy Bhutanu, marzy o australijskiej wizie. Scenariusz i reżyseria – Pawo Choyning Dorji. Gatunek – dramat. Produkcja – Bhutan, Chiny. Czas trwania: 1 godz. 50 min.

24.01.2023, godz.17.00-20.00. Ferie z Teatrem: Otwarte warsztaty teatralne
Prowadzenie: Adrianna Koźlik.

26.01.2023, godz.17.00-20.00. Ferie z Teatrem: Otwarte warsztaty teatralne
Prowadzenie: Adrianna Koźlik.

27.01.2023, godz. 11.00 i 18.00. Ferie z Teatrem: „Alicja w Krainie Czarów” – dwa spektakle dla dzieci i młodzieży szkolnej
Po sukcesie „Opowieści wigilijnej” sięgamy kolejny raz po klasykę literatury i popkultury, aby pokazać ją w zupełnie nowym, niespotykanym wymiarze. Tego dnia dwukrotnie zabieramy Was w podróż do niezwykłej Krainy Czarów na spotkanie z jej osobliwymi bohaterami: Alicją, Kapelusznikiem czy Czerwoną Królową. Przemierzając tę wyjątkową krainę uczestniczymy w szalonym podwieczorku, partii krokieta czy kadrylu z homarami. Spektakl łączy w sobie elementy teatru dramatycznego, lalkowego oraz teatru tańca. Jest dostosowany do wszystkich grup wiekowych, począwszy od 7 do 107 roku życia. Może być uzupełnieniem omawianej lektury szkolnej, jak również przyjemnym spotkaniem dorosłego widza z Królową Sztuk. Spektakl jest produkcją Teatru Ziemi Rybnickiej we współpracy z Teatrem Lalek Marka Żyły. Scenariusz i reżyseria: Marek Żyła.

29.01.2023, godz. 16.30. ELENI. Jubileusz 45-lecia. Koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka
Będzie to muzyczna podróż z największymi przebojami piosenkarki ,które śpiewa od 45 lat. Podczas koncertu usłyszymy piosenki, którymi Eleni debiutowała w zespole Prometusz: „Po słonecznej stronie życia”, „Ballado hej, ballado niepokorna”. Przeboje takie jak : „Miłość jak wino”, „Troszeczkę ziemi troszeczkę słońca” to kulminacja koncertu. Nostalgiczne, pełne refleksji piosenki: „Nic miłości nie pokona” oraz „Nim świt obudzi noc” – to druga część koncertu zakończona wiązanką przebojów greckich oraz zorbą. Artystce towarzyszyć będzie zespół w składzie: Aleksander Białous – gitara, buzuki i Kostas Dzokas- buzuki. Czas trwania: 100 min.

30.01.2023, godz. 13.00. Kino nie tylko dla Seniora: „Historia mojej żony”
Wilk morski, kapitan Jakob Störr, jest mistrzem podejmowania decyzji, planowania i bezbłędnego zarządzania okrętami. Podobnie jak do żeglugi podchodzi do małżeństwa z Lizzy, przekonany, że jest kapitanem także tego rejsu. Długa nieobecność w domu sprawia jednak, że Jakob nabiera podejrzeń co do wierności swojej żony. Nie mogąc pogodzić się z tym, że nie wszystko na tym świecie podlega jego kontroli, zaczyna niszczyć Lizzy, siebie i ich relację.

30.01.2023, godz. 19.00. DKF Ekran: W trójkącie
Statkiem podróżuje para modeli-celebrytów, Carl (Harris Dickinson) i Yaya (Charlbi Dean), ale ich wycieczka szybko przestaje nadawać się na Instagram. Nagły sztorm – a raczej kałszkwał – sprawia, że owoce morza wracają tam, skąd przyszły, i demoluje jacht, a wraz z nim rozsadza całą społeczną hierarchię. Scenariusz i reżyseria – Ruben Östlund. Gatunek – dramat / komedia. Produkcja – Szwecja / Wielka Brytania / Francja / Niemcy. Czas trwania: 2 godz. 30 min.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 czerwca 2023