Sukcesy Klubu Judo Koka Jastrzębie

Brązowy medal dla zawodniczki Klubu Judo Koka Jastrzębie na Mistrzostwach Europy. We włoskiej miejscowości Follonica trzecie miejsce w kategorii wagowej do 40 kg zdobyła Oliwia Onysk.

W pierwszej walce uległa, po zaciętej dogrywce, reprezentantce Holandii, w następnych, repasażach, pokonała reprezentantki Włoch i Chorwacji. W walce o brąz Oliwia zwyciężyła z kolejną Holenderką. Warto zaznaczyć, że medal Oliwii był jedynym medalem pierwszego dnia zdobytym przez polskich judoków.

Druga reprezentantka Klubu Judo Koka – Oliwia Kutyła – rywalizowała w kategorii 48 kg. W pierwszej walce Oliwia potrzebowała zaledwie 1 minutę, aby rozprawić się z reprezentantką Holandii, w kolejnej walce rywalizowała z Włoszką, z którą po dogrywce przegrała na kary. Niestety, przeciwniczka przegrała kolejną walkę i Oliwia Kutyła odpadła z turnieju.