Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Światełko dla nauczycieli z Wodzisławia [WIDEO,FOTO]

Facebook Twitter

"Chcemy, żeby wszyscy dowiedzieli się dlaczego tak naprawdę strajkujemy" - mówili nauczyciele, którzy w środę (17.04.) wieczorem pojawili się na wodzisławskim rynku.

To był wiec poparcia dla protestujących pedagogów, którzy domagają się wzrostu wynagrodzeń i zmian w systemie oświaty:

Chcielibyśmy, aby społeczeństwo dowiedziało się, że to nie jest tylko protest o to, żeby były wyższe pensje, ale jest to protest o jakość Polskiej edukacji. – mówi jedna z uczestniczek strajku.

– usłyszała Monika Sokołowska od nauczycieli. Ale na wodzisławskim rynku pojawili się też mieszkańcy nie związani z oświatą, którzy chcieli dać wyraz wsparcia dla pedagogów:

 

To się nie może podobać, co w tej chwili jest, że się oskarża tylko nauczycieli za ten błąd, bo to prawda nie jest. Po stronie rządu też jest wina, że to jest jeszcze nie załatwione. Skoro rząd ma na policję, którzy tylko 25 lat pracują i tak potężne podwyżki, skoro ma pieniądze na boisko, skoro rząd przeznaczył 400 miliony na dwa helikoptery dla amerykanów, na te wszystkie rakiety, powinny się znaleźć też dla nauczycieli. Jeżeli się rozdaje tu, trzeba też o innych pomyśleć.

Kochamy Was! – mówili do swoich nauczycieli, uczniowie ze Szkoły Podstawowej numer 1 z Wodzisławia:

W czwartek 18 kwietnia: 11 dzień strajku nauczycieli.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023