Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Świerkosz: Rząd nie przygotował szkół na naukę zdalną

Facebook Twitter

"Tego najbardziej brakuje, dlatego miasto Rybnik będzie przygotowywało dla swoich placówek platformę edukacyjną" - zapowiedział w porannej rozmowie w Radio 90, Wojciech Świerkosz zastępca prezydenta Rybnika.

Jedną z tych rzeczy, której mi najbardziej brakuje, którą rząd powinien w okresie wakacyjnym przygotować jest platforma edukacyjna – jedna, wspólna, z której uczniowie mogliby powszechnie korzystać. Wszyscy doskonale wiemy, że uczniowie w okresie od marca do czerwca byli bombardowani, bo taka była rzeczywistość. Była konieczność organizowania sobie pracy na różnych platformach, korzystania z różnych komunikatorów itd. Tego po prostu nie ma, to jest bardzo poważny problem, tego brakuje. Rząd nie podołał, nie doprowadził do tego, że ona jest.

Do dwóch miesięcy we wszystkich rybnickich szkołach powinna pojawić się wspólna platforma edukacyjna, aby nauczyciel mógł prowadzić lekcje dla uczniów skierowanych na naukę zdalną:

Mam nadzieję, że za miesiąc, dwa to narzędzie będzie prawdopodobnie funkcjonowało.

Radio 90: Dla wszystkich rybnickich placówek oświatowych będzie wspólna platforma?

Tak jest. Staramy się, żeby tak było. Jesteśmy w niedoczasie, bo liczyliśmy na to, bo takie były deklaracje ze strony rządu, że to się stanie. Kiedy się okazało, że po stronie rządowej okazało się fiasko, my podjęliśmy sami rozmowy. Myślę, że w okolicach października, listopada powinno to funkcjonować.

Pierwszy tydzień nauki w szkołach pokazał, że Zarząd Transportu Zbiorowego nie poradził sobie z tak dużą ilością uczniów, jaka chce dotrzeć do szkoły autobusem. Władze Rybnika liczą, że w połowie września, po wprowadzeniu wszystkich zmian w planach lekcji sytuacja się poprawi:

Wiemy, że jeżeli będzie sytuacja taka, że uczniowie będą gdzieś mieli jeszcze problemy z dojazdem trzeba będzie ten problem rozwiązać.

Radio 90: W jaki sposób Panie Prezydencie?

Będziemy analizować przede wszystkim jaka jest ilość uczniów.

Radio 90: Wiemy, że jest ich za dużo

Pan Redaktor mówi, że jest ich za dużo, ja mam informację od dyrektorów, że nie ma problemu z rozpoczęciem nauki. Żaden z dyrektorów nie zwrócił uwagi na to, że uczniowie nie stawiają się na lekcjach, bo nie zdążyli dojechać.

Radio 90: Być może są to pojedyncze przypadki, ale w skali miasta jest to pewna liczba, im będzie chłodniej tym więcej osób będzie podróżowało komunikacją autobusową.

To będzie problem, jeżeli okaże się, że nie zostanie rozwiązany jak to się będzie potęgowało. Proszę nam dać jeszcze trochę czasu, żeby to przeanalizować.

Zobacz całą rozmowę Arkadiusza Żabki z Wojciechem Świerkoszem zastępcą prezydenta Rybnika:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 czerwca 2023