Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Świerkosz w Radiu 90: Imprezy są różne, tak jak różni są mieszkańcy

Facebook Twitter

"Pomysł na przeniesienie koncertu ze stadionu na parking przed Urzędem Miasta zrodził się spontanicznie" - przyznał w porannej rozmowie Wojciech Świerkosz, zastępca prezydenta Rybnika.

To eksperyment – mówił gość Radia90, na trzy dni przed inauguracją Święta Miasta:

To był pomysł, który zrodził się dosyć spontanicznie, po wizycie w innych miastach. Widzieliśmy, że tego typu imprezy organizowane są nie w oddaleniu, nie poza centrum miasta, tylko w bliskim sąsiedztwie rynku. Jest to swoistego rodzaju eksperyment, ten koncert. Ale zwróćmy uwagę na to, że on jest jeden. Każda impreza masowa generuje różnego rodzaju ryzyka. Możemy siedzieć w domu i nie jeździć samochodem, to się nam wtedy nic nie stanie. Jeżeli wsiadamy do samochodu, bo jedziemy do pracy, należy wziąć pod uwagę, że coś może się stać. Impreza masowa rodzi ryzyka, ale jesteśmy doskonale przygotowani.

Koncerty na parkingu przy ul. 3 Maja w sobotę (16.06.) do północy. W ramach Dni Rybnika odbywa się wiele wydarzeń, które nierzadko nakładają się na siebie. W niedzielę (17.06.) na przykład Kabaryjton na stadionie i koncert Czerwonych Gitar i Krystyny Giżowskiej na rynku. Dlaczego Biuro Kultury powołane przez Prezydenta nie koordynuje tych działań?

Biuro Kultury koordynuje, to nie jest tak, że nie koordynuje. Bierzemy pod uwagę różnego odbiorcę, w związku z tym, wydarzenia, które się dzieją w mieście, czasami równolegle, one się odbywają. (…) Oferta jest tak konstruowana, że dla każdego, co innego, w innym miejscu. Kto inny będzie zainteresowany Kabaryjtonem, kto inny występem Pani Krystyny Giżowskiej.

Nakładaniem się na siebie imprez nie martwi się Fundacja Piątka, organizator Kabaryjtonu, mówi jej prezes Piotr Sobik:

Imprezy, które my proponujemy, jako Kabaret Młodych Panów, to są imprezy biletowane, natomiast są to imprezy dobroczynne. Dni Miasta w Rybniku zawsze były świętem różnorodności, to było zderzenie propozycji. (…)

Więcej na temat Dni Rybnika pisaliśmy TUTAJ.

Posłuchajcie całej rozmowy z porannym gościem Radia 90, zastępcą prezydenta Wojciechem Świerkoszem:

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj