Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Święta to czas podsumowań. Co dobrego wydarzyło się dla nas w mijającym roku? [WIDEO]

Facebook Twitter

Robimy wszystko, aby Święta Bożego Narodzenia w tym roku były takie same jak zawsze. Mimo pandemii chcemy, by te kilka dni było wolne od trosk, których w kończącym się 2020 roku nie brakowało. Co dobrego wydarzyło się dla nas w mijającym roku? Oto Wasze opinie.

fot. pixabay.com

Życie to także piękne chwile.

Same pozytywne rzeczy, ja jestem optymistką, więc wszystko odbieram pozytywnie, nawet mimo tego, że sytuacja nie jest za ciekawa. (…) Moja córeczka, która jest chorą dziewczynką, ma 5 lat, poczyniła ogromne postępy w swojej terapii i to jest dla mnie największy sukces i największa radość w roku.

Radio 90: Praca zdalna zmieniła nasze podejście do spraw zawodowych?

Myślę, że tak. Okazało się, że wiele rzeczy możemy robić zdalnie i niekoniecznie musimy być w określonym miejscu i czasie. To chyba jest akurat pozytywny efekt tej sytuacji.

Szczęście i radość przyniosły niektórym z Was narodziny dzieci i wnuków:

Dla mnie bardzo szczęśliwy rok, urodził mi się wnuk Wojciech, jestem bardzo wzruszona. 1 grudnia przyszedł na świat, więc wszystko to, co było złe zapomniałam i dzisiaj jest ok. (…) Wydarzyło się u mnie, że się narodziło nowe dziecię, zostałam babcią ponownie i jestem zadowolona i ucieszona, bo się dobrze wszystko skończyło. Tak poza tym, to rok bardzo dobry. Z pandemią troszeczkę gorzej, bo trzeba było w domu siedzieć. Wydarzyło się też, że przeszłam na emeryturę. (…) Bardzo szczęśliwa jestem.

W tym roku z powodu pandemii częściej niż zwykle spędzaliśmy czas ze sobą i wypoczywaliśmy w Polsce:

Dość dużo wyjazdów w tym roku udało się zrealizować, nie wszystko, ale i tak było fajnie. Byliśmy nad morzem trzy razy, byliśmy w Karpaczu, w sumie chyba mieliśmy z osiem wyjazdów. (…) Mimo problemów wyjazdowych, udało się pojechać, byliśmy bardzo zadowoleni. Już od jakiegoś czasu nie wyjeżdżamy za granicę, odkrywamy naszą piękną Polskę, miejscowości, w których nie byliśmy do tej pory. Była okazja, było mniej ludzi, nie było takiego tłoku i naprawdę było bardzo fajnie. (…) Góry, morze. Ukraina, Lwów jest prześliczny. (…) Ja dużo na rowerze, 5 tysięcy kilometrów zrobiłem. (…) Nic fajnego w tym roku, wszyscy narzekają, koronka mamy. Na wczasach byliśmy, w Ustce pięknie. (…)

Mijający rok pozwolił nam odkryć i docenić proste rzeczy, których wcześniej nie dostrzegaliśmy:

Więcej było negatywnych rzeczy, ale pozytywne jest to, że jakoś wszyscy przez to przebrnęliśmy, że przeżyliśmy te trudności. Myślę, że to spowodowało, że odkryliśmy w sobie taką siłę. (…) Łączymy się przez skype, przez wideokonferencję, z dziećmi, z wnukami mamy po prostu taki kontakt za pomocą multimediów. Nie ma szansy, żeby się widzieć tak normalnie, chociaż czasami się widzimy, ktoś coś podstawi pod drzwi. Szanując kogoś, szanujemy siebie i odwrotnie. Stosujemy się do tych wszystkich obostrzeń, bo chcemy, żeby się to już skończyło. (…) Marzenie na ten przyszły rok, żeby można było żyć inaczej, tak luźniej. (…) My nie lubimy jak się nam skraca wolność, ogranicza. (…) Nauczyliśmy się być bliżej z rodzinami i w rodzinach. (…) To nas nauczyło bycia ze sobą.

Wasza recepta na szczęśliwe życie, to myśleć pozytywnie:

Nie oglądam telewizji, nie stresuje się, jestem szczęśliwa i żyję dniem dzisiejszym. Kocham ludzi, życie. (…) Zabezpieczam się i jest cudownie. (…) Trzeba patrzeć pozytywnie na życie, a nie zamykać się, chować, bać się, czego? (…)

Zobacz naszą sondę:

Czytaj także:

Zobacz świąteczne tematy Radia 90: Boże Narodzenie 2020

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lutego 2023