Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Syberyjska bestia? Na razie zmiana pogody w regionie

Facebook Twitter

Rzeczywiście pogoda zmienia się na bardziej zimową. Czy po 15 stycznia także do regionu dotrze ochłodzenie, opady śniegu i siarczyste mrozy? Według synoptyków znad Syberii do Polski napłynie bardzo zimne powietrze. Na razie temperatura pod koniec tygodnia nie będzie przekraczać 0 stopni Celsjusza.

Pogoda w tym tygodniu zmienia się z jesiennej na bardziej zimową. Jak podają synoptycy IMGW:

Po chłodniejszej nocy z wtorku na środę, w środę nadal dominować będzie duże zachmurzenie. Na południu i we wschodniej połowie kraju występować będą opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a okresami również samego śniegu. Termometry w dzień maksymalnie pokażą od 1°C w centrum i na północnym wschodzie do 4°C na południowym zachodzie. Na Podhalu przez cały dzień utrzymywać się będzie lekki mróz. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, ale nie powinien być już porywisty, za wyjątkiem Podhala.

Od czwartku zacznie robić się coraz chłodniej, a przez to bardziej zimowo. Wciąż będzie pochmurno, a we wschodniej połowie kraju padać będzie deszcz ze śniegiem i śnieg. W nocy temperatura na przeważającym obszarze kraju spanie poniżej 0°C, a w dzień maksymalnie będzie od 0°C na północnym wschodzie, zachodzie i w centrum do 3°C nad morzem. W obszarach podgórskich przez cały dzień będzie lekko mroźnie, do -3°C.

W piątek na niebie wciąż dominować będą chmury. We wschodniej połowie kraju padać będzie już głównie sam śnieg. Temperatura maksymalna wynosić będzie od -2°C na południu do 2°C nad morzem, jedynie w obszarach podgórskich będzie chłodniej, od -5°C do -2°C. Wiatr wciąż będzie słaby i umiarkowany, głównie z kierunków północnych.

W sobotę strefa opadów rozszerzy się na cały kraju. Przeważnie będzie to śnieg, ale początkowo na zachodzie prognozowany jest również deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna będzie taka sama jak w poprzednim dniu, od -2°C do 2°C, a w obszarach podgórskich od -5°C do -2°C.

Niedziela nie przyniesie zmiany pogody. Wciąż będzie pochmurno i zimowo, bo w całym kraju prognozowane są opady śniegu. Termometry pokażą maksymalnie od -3°C do 1°C, a w obszarach podgórskich od -5°C do -1°C.

Czy potem przyjdą zapowiadane mrozy?

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj