Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sylwester w Cieszynie. Dwudniowa zabawa na rynku. Będą lasery, ale bez fajerwerków na granicznym moście

Facebook Twitter

Dokąd na sylwestrową zabawę? Gdzie powitać Nowy Rok i pożegnać stary? Na różne sposoby będzie można to uczynić. Cieszyn zaprasza na party na rynku.

fot FB/Miasto Cieszyn

Sylwester w Cieszynie – w tym roku bez pokazu fajerwerków

Po przerwach zwianych z pandemią i remontem głównego placu miasta, cieszyński rynek odżywa. Przez cały grudzień trwał tam Jarmark Świętego Mikołaja. Teraz przyszedł czas na zabawę. I to nie byle jaką – sylwestrową.

Adam Cieślar: Ruszamy o 21.00, będzie muzyka mechaniczna w wykonaniu DJ, ale będzie też zespół Black Stars grający covery lat 70/80 na żywo, więc można powiedzieć, że to będzie gorące taneczne przywitanie Nowego Roku na cieszyńskim rynku, które będziemy kontynuować pierwszego stycznia o godzinie 17.00 na Moście Przyjaźni. Ale nie będzie sztucznych ogni, jak państwo być może wiecie, miasto Cieszyn już od kilku lat nie promuje takich zachowań. Nie strzelamy w Nowy Rok. Udało się nam też wynegocjować i przekonać czeską stronę do tego, żeby z tego zrezygnowała. I wspólnie zapraszamy państwa o godzinie 17.00 na pokaz laserowy. Na Moście Przyjaźni będzie muzyka klubowa, taneczna, a do tego półgodzinne laserowe show.

– zachęcał Adam Cieślar dyrektor Cieszyńskiego Ośrodka Kultury.

Sylwester w Cieszynie odbędzie się na rynku. ! stycznia zabawa nad Olzą

Jak dodaje Gabriela Staszkiewicz, tradycją były Noworoczne puszczanie sztucznych ogni, ale ankieta przeprowadzona w Czeskim Cieszynie dała jasną odpowiedź – i Czesi nie chcą takiego pokazu.

Gabriela Staszkiewicz: Została przeprowadzona taka ankieta i mieszkańcy Czeskiego Cieszyna opowiedzieli się za tym, żeby fajerwerków w Cieszynie nie było z okazji pierwszego stycznia. I tym samym będziemy mieli wspólną imprezę na moście, też w tej przestrzeni z Czeskim Cieszynem. Cały czas podkreślamy, że chcemy, żeby te imprezy były kompatybilne z nami z jednej i z drugiej strony, żeby działo się, żeby ludzie w Cieszynie i w Czeskim Cieszynie mogli z tych naszych imprez wspólnie korzystać. I najbardziej nam jednak ta przestrzeń nad Olzą pasuje, bo wtedy każdy ma tyle samo drogi do tego miejsca.

Zamiast fajerwerków będą więc lasery. Początek show na Moście Przyjaźni o godzinie 17.00

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj