Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sypnęło i… stopniało. Jaka pogoda czeka nas w najbliższych godzinach? [WIDEO]

Facebook Twitter

To pierwsze tak intensywne opady śniegu nad regionem. Ale z racji utrzymującej się dodatniej temperatury, to co spadło - stopniało. Jaka pogoda będzie w najbliższych godzinach?

Ostrzeżenia o śnieżycach

W dzień zachmurzenie duże lub całkowite. Postępujące od zachodu opady śniegu i deszczu ze śniegiem, na zachodzie kraju przechodzące w deszcz. Prognozowana wysokość opadów na północnym zachodzie od 15 mm do 20 mm. Lokalnie przejściowy przyrost pokrywy śnieżnej od około 5 cm do 8 cm, gdzieniegdzie do 10 cm.

Miejscami możliwy marznący deszcz powodujący gołoledź. Temperatura maksymalna od 0°C do 3°C, cieplej na zachodzie od 6°C do 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny, miejscami w porywach do 55 km/h, południowo-wschodni i południowy, na zachodzie stopniowo skręcający na południowo-zachodni i zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 100 km/h, w Karpatach do 80 km/h, zamiecie i zawieje śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże. Na zachodzie opady deszczu, na pozostałym obszarze deszczu ze śniegiem i śniegu. Lokalnie na wschodzie i południu możliwy marznący deszcz powodujący gołoledź. Prognozowana suma opadów deszczu lokalnie około 10 mm, natomiast przyrost pokrywy śnieżnej miejscami o około 5 cm. Gdzieniegdzie mgła ograniczająca widzialność do 500 m. Temperatura minimalna na wschodzie i w centrum od -2°C do 2°C, na zachodzie od 4°C do 8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, przeważnie z kierunków południowych. W Sudetach porywy wiatru do 90 km/h, w Karpatach do 80 km/h, zamiecie i zawieje śnieżne.

Uwaga! W powiatach: cieszyńskim, bielskim i żywieckim meteorolodzy ostrzegają przed marznącymi opadami.

źródło: meteo.imgw.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023