Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szok! Śmieci w rezerwacie Łężczok. Leśnicy załamują ręce!

Facebook Twitter

Śmieci w rezerwacie Łężczok - to do tej pory nie była norma. Niestety, w czasie ostatniej wizyty kontrolnej leśnicy znaleźli tam stertę odpadów przywiezioną przez jednego z mieszkańców...

Śmieci w rezerwacie Łęższczok

Śmieci w rezerwacie Łężczok

Jakaś stara szafka, metalowa misa, wiklinowy kosz sporych rozmiarów i pocięte zrolowane dywaniki podłogowe –  właśnie takie „śmieci” znaleźli leśnicy z Nadleśnictwa Rudy Raciborskie na terenie rezerwatu Łężczok. Rezerwatu, który jest miejscem niezwykłym, malowniczym, miejscem niemal dziewiczym, gdzie jeździmy podziwiać przyrodę, słuchać śpiewu ptaków i odpoczywać. I właśnie w tak pięknych okolicznościach przyrody, ktoś porzucił całą stertę odpadów.

Śmieci w lesie to wyjątkowo bolesny temat. Pomimo licznych apeli o właściwe gospodarowanie odpadami oraz wieloletnich działań edukacyjnych, prowadzonych przez różne podmioty, problem śmieci w lesie wciąż nie znika. Nieodpłatnie możemy zawieźć śmieci większego formatu do punktów selektywnej zbiórki odpadów.
Ale po co, skoro łatwiej wywieźć śmieci do – REZERWATU! Ręce opadają…

– piszą w swoich mediach społecznościowych leśnicy z Rud.

Odpady zostały już oczywiście uprzątnięte. A wszystkim tym, którzy nie wiedzą co zrobić z śmieciami, także tymi o wielkich gabarytach przypominamy, że w niemal każdym mieście, każdej gminie działają PSZOK-i, czyli punkty selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Starą kuchnię, dywany czy nawet odpady budowlane są tam przyjmowane na bieżąco.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024