Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Terytorialsi” pomogli przygotować Wigilię dla samotnych

Facebook Twitter

Od poniedziałku żołnierze wraz z innymi wolontariuszami pracowali w kuchni gotując kolację wigilijną dla blisko 6 tysięcy samotnych z naszego regionu. Do jej przygotowania zużyto miedzy innymi dwie tony buraczków, cztery tony karpia oraz dwie tony śledzia. W ciągu kilku dni ulepiono także 100 tys. pierogów.

Fot.mat.prasowe

Tegoroczna Wigilia odbywa się w zmienionej formule. Tym razem, ze względu na pandemię covid-19, to żołnierze 13 ŚBOT i wolontariusze fundacji wypełnią wolne miejsca w życiu odwiedzanych, samotnych ludzi, dostarczając im kolację wigilijną bezpośrednio do ich domów.

Jak podkreśla st. szer. Anna Bargiel z 13 ŚBOT, która od trzech lat bierze udział w akcji:

W tym szczególnym czasie, ale i na co dzień nie można myśleć tylko o sobie.

Mimo tego całego świątecznego chaosu warto się na chwilę zatrzymać i pomóc tym którzy nie mają możliwości spędzić świąt, są to zazwyczaj samotni ludzie, więc możemy im dać nie tylko posiłek i prezent ale obecność, uśmiech i dobre słowo.

– dodaje st. szer. Bargiel.

To nie jedyna akcja w okresie świątecznym w jaką włączają się śląscy terytorialsi. Jak zawsze przed świętami Marszałek Województwa Śląskiego ufundował 400 paczek, które trafiły do weteranów walk o Niepodległość i osób represjonowanych. Główny ciężar dostarczenia paczek na obszarze województwa śląskiego spoczął na 13 ŚBOT, którą wspomagali żołnierze wojsk operacyjnych oraz Wojskowe Komendy Uzupełnień.

Czytaj także:

Zobacz świąteczne tematy Radia 90: Boże Narodzenie 2020

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj