To był udany rewanż jastrzębskich siatkarek

W minioną sobotę KS Jastrzębie Borynia zmierzył się z Ekstrimem Gorlice i wygrał z faworyzowanym rywalem 3:2. Gorliczanki zajmują trzecie miejsce w pierwszoligowej tabeli i były faworytem meczu. Miejscowy zespół wygrał jednak pierwszego seta 27:25.

W dwóch kolejnych setach lepszy był zespół przyjezdny, a w końcówce czwartego seta prowadził różnicą 5 punktów. Jastrzębianki odrobiły jednak stratę, wygrały te partię meczu, a później rozstrzygnęły na swoją korzyść także tie-break. Tym samym po listopadowej przegranej 0:3 w Gorlicach udał się im rewanż. Szczęśliwa była po spotkaniu kapitan KS Jastrzębie-Borynia, Agnieszka Starzyk-Bonach:

Punkty w ważnych momentach spotkania zdobywała środkowa zespołu z Jastrzębia, Sandra Osuchowska. Najważniejsza jej zdaniem była końcówka czwartego seta:

Po mecz swój zespół chwalił trener KS Jastrzębie-Borynia, Jarosław Bodys:

Dzięki sobotniemu zwycięstwu jastrzębianki awansowały na 6-te miejsce w tabeli pierwszej ligi. W środę (04.02.) zagrają na wyjeździe z ŁKS-em Łódź.