Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

To już pewne: granice dla pracowników otwarte po majówce

Facebook Twitter

"Mam bardzo dobre informacje dla wszystkich pracowników i uczniów, którzy pracują lub uczą się u naszych zachodnich lub południowych sąsiadów, czyli w Niemczech i w Republice Czeskiej: od 4 maja będą mogli wrócić do pracy i nauki"- taka informacja pojawiła się właśnie na FB Mateusza Morawieckiego.

www.facebook.com/MorawieckiPL

Jak podaje premier Mateusz Morawiecki, nie będą musieli przechodzić obowiązkowej, 14-dniowej kwarantanny:

Po analizach epidemiologicznych i we współpracy z rządami w Berlinie i Pradze oraz po konsultacjach z samorządami podjęliśmy wspólnie tę ważną decyzję, na którą czekali pracownicy transgraniczni i ich rodziny.

Jak tłumaczy premier Morawiecki, musimy pamiętać, że przedwczesne otwarcie granic to duże ryzyko:

 W żadnym wypadku nie możemy stracić równowagi. Priorytetem jest bezpieczeństwo ludzi. Jeśli dopuścimy do reaktywacji wirusa na terenach przygranicznych zaprzepaścimy to co udało się dotychczas osiągnąć.

Starosta cieszyński Mieczysław Szczurek mówił Radiu 90 po konferencji z premierem, że nie chodzi o otwarcie granic dla małego ruchu granicznego, a tylko i wyłącznie o ruch pracowników transgranicznych. Trwają prace nad tym jak to ma wyglądać w praktyce, rozważane jest między innymi otwarcie małych przejść granicznych, które czynne byłby o określonych godzinach tylko dla mieszkańców regionu w drodze do lub z pracy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 czerwca 2023