Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Premier potwierdza: będą otwarte granice dla pracowników

Facebook Twitter

4 lub 5 maja mają zostać otwarte granice dla mieszkańców regionu pracujących w Czechach. Taką informacje przekazał Radiu 90 starosta cieszyński Mieczysław Szczurek, po popołudniowej konferencji z Mateuszem Morawieckim. W telekonferencji z premierem uczestniczyli starości powiatów leżących wzdłuż granicy. Morawiecki zapowiedział otwarcie ruchu dla pracowników transgranicznych.

Przypomnijmy: chodzi o zwolnienie z obowiązku 14- dniowej kwarantanny.

Dziś lub jutro ma zostać podjęta decyzja, a granice otwarte po majówce.

– mówi Radiu 90 starosta cieszyński Mieczysław Szczurek. Zastrzega, powołując się na słowa premiera, że nie chodzi o otwarcie granic dla małego ruchu granicznego, a tylko i wyłącznie o ruch pracowników transgranicznych. Trwają prace nad tym jak to ma wyglądać w praktyce, rozważane jest między innymi otwarcie małych przejść granicznych, które czynne byłby o określonych godzinach tylko dla mieszkańców regionu w drodze do lub z pracy.

www.facebook.com/powiat.cieszynski

A dzisiaj (30.04.) na stronie Ministerstwa Zdrowia pojawił się projekt rozporządzenia, które mówi o zniesieniu kwarantanny dla pracowników.

Na razie ministerstwo zdrowia opiniuje projekt zmian w prawie. Adres e-mail ministerstwa, na który można zgłaszać swoje uwagi to  RMrozp.epidemia@mz.gov.pl  Uwagi można przesyłać do piątku 1 maja 2020 r. do godz. 12:00.

Projekt zmian znajdziecie w linku TUTAJ

Czytaj też:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 11 lipca 2020