Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

To skrzyżowanie w Rybniku znów sprawia kierowcom kłopoty…

Facebook Twitter

Skrzyżowanie w Rybniku zostało zmienione, by było bezpieczniej. Czy rzeczywiście jest? Znaczna część kierowców ma wątpliwości.

skrzyżowanie w Rybniku

Nietypowe skrzyżowanie w Rybniku Kłokocinie poprawione. Na wniosek jednego z mieszkańców urzędnicy dokonali zmian, które mają poprawić bezpieczeństwo. Problem w tym, że ciężko tam się teraz wyminąć – żali się część kierowców.

To skrzyżowanie pięciowlotowe. Tu łączy się ulica Szybowca, Komunalna, Skośna i Dębowa. Z Piotrem Łucem naczelnikiem Wydziału Dróg w Urzędzie Miasta Rybnika rozmawiał Arkadiusz Żabka:

Piotr Łuc: W celu poprawy – moim zdaniem – bezpieczeństwa całe skrzyżowanie zostało skanalizowane poprzez oznakowanie poziome i wydaje mi się, że jest to poprawnie zrobione, a kierowcy, którzy dostosowują swoją prędkość i znają przepisy ruchu drogowego, nie powinni mieć problemów z poruszaniem się w obrębie całego tego skrzyżowania. Profesjonalnie wyznaczone skrzyżowanie, aczkolwiek skomplikowane ze względu na parametry geometryczne jest.

Radio 90: Te drogi nie spełniają wymogów dróg publicznych?

Piotr Łuc: Nie spełniają według obowiązujących dzisiaj przepisów. Żadna z nich nie mogłaby być dziś drogą publiczną.

Kierowcy muszą odnaleźć się w nowej rzeczywistości i muszą przede wszystkim jeździć wolniej:

Piotr Łuc: Zachować szczególną ostrożność. Kierowcy poruszający się ulicą Szybowcową winni zmniejszyć prędkość, bo według moich obserwacji tam dochodzi do przekroczenia dopuszczalnej prędkości, a jest tam strefa zamieszkania.

Radio 90: Takim rozwiązaniem mogą być progi spowalniające.

Piotr Łuc: Tak, zastanawiam się nad tym i myślę, że będziemy obserwować jak będzie się tam odbywał ruch i w następnej kolejności widziałbym tam ewentualnie próg zwalniający na ulicę Szybowcowej.

Radio 90: A wie Pan, że idealnym rozwiązaniem byłoby rondo..

Piotr Łuc: Oczywiście, ale podejrzewam, że to są już dużo większe pieniądze i poważna inwestycja. Tak, ma pan rację całkowitą.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024